Akcesoria do kuchni umilające gotowanie

Dwa ostatnie miesiące bardzo mnie rozleniwiły do eksperymentowania w kuchni. Nie przeszkadza mi to jednak w poszukiwaniu rozwiązań umilających i ułatwiających gotowanie. Akcesoriów, które sprawią, że nawet w kryzysowe dni będę chciała coś pichcić. Podstawowe posiłki dla rodziny się nie liczą.

Akcesoria do kuchni umilające pracę

akcesoria do kuchni

Od kiedy jestem zmuszona – nie przepadam za tym sztucznym bezglutenowym ze sklepu – do pieczenia w domu chleba, szukałam małej foremki. Długo używałam „jednorazowych”, ale były dla mnie za duże. Zaczęłam szukać czegoś mniejszego. Chciałam, aby porcja chleba była na tyle mała, że w ciągu trzech dni da się ją zjeść. Tu muszę się wytłumaczyć, ja po prostu oduczyłam się już jeść chleb no i każdą wersję bezglutenową wolę jadać jak najbardziej świeżą.

Bo ja uwielbiam piec bardziej słodkości niż chleb,  długo bałam się momentu wyciągania gorącej np. blachy z piekarnika. Bałam się, że poparzę nadgarstki czy dalej ręce, bo źle coś złapię. Taki irracjonalny lęk. Obecnie już nie szukam pomocy przy wyciąganiu rzeczy z piekarnika.

Kiedyś pisałam, że wolę piec rzeczy wytrawne. Z racji tego, że chleb i tym podobne rzeczy piekę sama dla siebie, rzadko teraz robię. Ciasta, ciasteczka i tym podobne z chęcią lub nie zjadają wszyscy domownicy. Nie ukrywam, że nie zawsze wychodzi smaczne – taki urok kuchni bezglutenowej. Teraz porcje są małe, aby dało się je szybko zjeść lub niewiele oddać kurom.

akcesoria do kuchni

Długo oglądałam tylko kokilki w sklepach. Podejmując decyzje o zakupie, w pierwszej chwili pomyślałam, że to ładny gadget do zdjęć. Teraz nie wyobrażam sobie pieczenia bez nich. Jak wspominałam wyżej, lubię małe porcje – głównie ciast. Po kilku użyciach kokilek zakochałam się w nich.

Szukam dalej rozwiązań, które zmotywują mnie do większej ilości eksperymentów w kuchni – przy wypiekach, bezglutenowych. W innych przypadkach nawet udaje mi się skłonić rodzinę do przygotowywania czegoś nowego. Osobiście lubię eksperymenty w kuchni. A może zostałam w jakimś stopniu do nich zmuszona?

Navigate