Bo chcę być romantyczna – fryzura

Warkocze potrafią przybierać różne formy. Tym razem chcę być romantyczna, nie jak ostatnio – z pazurem. Warkocze to chyba najbardziej plastyczne uczesanie, które zmienia charakter pod wpływem stroju i dodatków. Nawet nasz humor potrafi zmienić patrzenie na uczesanie.

Koki zrobione z warkocza dodają uroku i podkreślają kobiecość. Dodanie dobieranego warkocza nadaje fryzurze jeszcze większej elegancji. Inny zaś detal – np. fikuśna wsuwka z czaszką – odczaruje chęć bycia romantyczną, dodając pazura. Nawet najzwyklejszy warkocz z ciekawymi dodatkami może być wyszukanym uczeniem. Wszystko zależy od naszej inwencji twórczej.

Ostatnio z rockowym pazurem, dzisiaj chcę być romantyczna, mimo że to jeszcze nie walentynki. A może jakaś randka? Warkocze dodają dziewczęcości i niewinności. Dobrze dobrane, pasują panią w każdym wieku.

Chcę być romantyczna

chcę być romantyczna

chcę być romantyczna

chcę być romantyczna

Wykonanie

Pojawiły się głosy o przedstawienie kroków tworzenia fryzury. Dzisiaj chcę być romantyczna, więc same słowa wystarczą. Fryzura jest bardzo prosta.

Z prawej lub lewej strony oddzielamy pasmo włosów, robiąc dobierany warkocz do około środka głowy. Następnie już tylko jego klasyczną wersję. Z reszty włosów dobrze zrobić kitek i zapleść warkocz. Włosy zwijamy w kok i dopinamy część z dobieranym kawałkiem. Ułożenie warkocza z góry czy z dołu zależy już od Was. W każdym wydaniu będzie wyglądać dobrze.

Przy krótszych włosach można zrobić tylko jeden dobierany warkocz i zwykły kok, jeżeli nie ma innej możliwości. A jeżeli przy takim rozwiązaniu brakuje romantyzmu, warto rozważyć wpięcie kwiatu we włosy. Bo jeżeli chcę być romantyczna kwiatek, jak wspomniana czaszka, zmieni cały charakter fryzury.

A wracając do kwestii pokazania wykonania fryzur. Nie jest to już tajemnicą, że mam na to ochotę, ale w wersji wideo. Na razie jednak jeszcze cierpię na brak swojego sprzętu do nagrywania, więc muszę pomyśleć o innym rozwiązaniu. Może macie jakieś propozycje? Cały czas zastanawiam się, czy zdjęcia oddadzą dokładne kroki. Czy będą lepiej oddawać kroki niż sam tekst w wielu przypadkach.

Navigate