Grudniowa notatka: egoizm, rozwój, pszczoła

Zawsze obawiałam się publicznego pisania o swoich planach na kolejny miesiąc. Nie chciałam zawieść siebie, że się na coś zdeklaruję i nie dam rady tego osiągnąć. Okazało się, że taka deklaracja dała mi  kopa do działania, zamiast zniechęcać. Co prawda nie wszystko mi wyszło, ale spojrzałam na to z innego punktu i wiem, jak to zmienić.

Rozliczenie listopada

• Z nauką bywało u mnie różnie. Mam jeszcze chyba dwa wykupione i nieskończone kursy. W tym roku jesień przyniosła mi rozleniwienie. Nie wiem jak u Was. U mnie dni ze słońcem, a co za tym idzie, możliwością wyjścia na spacer, było jak na lekarstwo. Sporo zaplanowanych spaw nie wyszło, a wszystko zwalam na pogodę. Nie czułam się też najlepiej w listopadzie  i sił na działanie było mniej.

• Podjęłam rękawicę zrobienia bezglutenowych pierogów.  Najpierw poszukałam trochę przepisów, potem dałam się ponieść inwencji twórczej. Teraz śmieszy mnie, że zrobienie smacznych pierogów, które się nie rozlecą, było dla mnie wyczynem. Nie spodziewałam się, że jest to, aż tak proste. Idąc na fali sukcesu – udało mi się stworzyć ciasto na naleśniki. Nawet po 3 godzinach od usmażenia dały się zwinąć i nie popękały.

grudniowa notatka

• Nie mam jeszcze jednak sukcesu w pieczeniu ciasta drożdżowego. Zrobiłam tylko jedno podejście. Wyszło obłędnie dobre, ale się ugotowało, zamiast upiekło. Wiem, co źle zrobiłam i myślę, że kolejna drożdżówka będzie sukcesem.

• Facebook koegzystuje z przyrodą, czekając na wiosnę. Jestem jego najsłabszym ogniwem, więc nie wpadam jeszcze w panikę. Najważniejsze to poznać problem. YouTube zostaje tylko marzeniem do czasu, kiedy nie kupię aparatu z funkcją nagrywania filmów. Wszystkie inne rozwiązania poniosły klęskę, więc  mam czas na rozpisanie scenariuszy i naukę montażu filmów – z tych nagranych telefonem.

(foto)

Plany na grudzień

Egoistycznie

⇒ Już w listopadzie udało mi się zebrać 4 litery i więcej poćwiczyć. Ostatnio jednak coraz częściej myślę o konkretnie rozpisanym planie, a nie rzucaniu się na filmiki po kolei z listy. Miałam chwilę bardziej zaplanowanych ćwiczeń i zauważałam fajne efekty. Z powodu zdrowia musiałam zmienić plany. Muszę w grudniu obrać jeden cel i nie dać się przekonać, że rozpisane wyzwanie jest nudne, bo ćwiczenia się powtarzają.

Rozwój

⇒  Bawić się więcej aparatem. Robię zdecydowanie za mało zdjęć. Nawet już nie szukam inspiracji do „podrabiania” na własny użytek. Mam takie wzloty i upadki, a potem jestem zła na siebie za zmatowany czas. A może dzień bez robienia zdjęć to zmarnowany dzień? Ze zdjęciami, jak z ćwiczeniami, muszę sobie narzucić pewien rygor i się go trzymać. Bez doświadczenia cudów nie tworzę.

Rozpieszczanie

⇒ Skoro grudzień i święta moim wyzwaniem kulinarnym na pewno będą pierniczki i makowiec. Korci mnie jeszcze upieczenie w tym miesiącu sernika. Jeszce nigdy mi się nie udało, może się wreszcie osiągnę sukces?  Chleba już sobie za wyzwanie nie stawiam, ja prawie cały czas eksperymentuję z nowymi przepisami.

⇒ Przez jakiś czas marzyła mi się zmiana fryzury. Teraz stawiam tylko na ponowny zabieg keratynowego prostowania włosów. Zdecydowanie za mocno puszą mi się włosy i żadna fryzura nie wygląda na nich dobrze. Efekt ciekawego splotu ginie w napuszonych małych odrostach.

grudniowa notatka

Pracowita pszczółka

⇒ Po pierwsze coś świątecznego na blogu do wydrukowania. Różnych pomysłów na ozdoby nie doliczam, to nadprogramowo. Już mam coś przygotowanego, teraz myślę nad kolejną rzeczą, ale… Bez względu na to, ile tego będzie, 6 grudnia na blogu pojawi się nowa zakładka.

⇒ W listopadzie pisałam Wam, że kalendarz w formie, jaką poznaliście, przestanie istnieć. Przyroda jednak pustki nie lubi i to nie jest tak, że nie szykuję nic w zamian. Będzie to jednak trochę inne oraz zmianie ulegnie publikacja.

Jakie macie plany na grudzień, ale te poza świątecznymi? Przyznaję, u mnie jeden punkt świąteczny się trafił. Powiedzmy, że dwa, rozglądam się już za nowym aparatem. Gdzieś po ciuchu, w głębi serca liczę, że po świętach będą jakieś wyprzedaże. A może przed lub zaraz po Nowym Roku czyszczenie magazynów?

Navigate