Keratynowe prostowanie po raz drugi

Pod koniec zeszłego roku kupiłam po raz drugi zestaw do keratynowego prostowania włosów. W międzyczasie wpadł mi jeszcze pomysł o farbowaniu włosów na różowo i tak czekałam z prostowaniem, aż zejdzie tamta farba. W tym miesiącu doszłam do momentu, że koniecznie potrzebuję odmiany – puchu z włosów znikaj.

Przy pierwszym keratynowym prostowaniu, spodziewałam się przynajmniej przez miesiąc, spektakularnego efektu w postaci idealnie prostych włosów. Jak ja się wtedy zawiodłam. Wtedy byłam na etapie obsesyjnego wręcz dbania o utrzymanie efektu. Kupiłam delikatny szampon do mycia oraz maskę z keratyną. Po nałożeniu maski lekko suszyłam włosy, aby lepiej zadziałała. Włosy w zasadzie zaczęły mi się podobać dopiero po miesiącu od prostowania. Były gładkie, błyszczące, zaczęły się falować, ale nadal się nie puszyły. Włosy prostowałam na początku maja, efekt (bez puchu) utrzymał się do końca września.

Zdecydowałam się po raz drugi na  keratynowe prostowanie głównie ze względu na puch, który niszczy efekt każdej fryzury.  Przy wyborze produktu kierowałam się czasem samego zabiegu. Za pierwszym razem cały proces trwał około 4 godzin, tym razem niecałe 2 godziny.

keratynowe prostowanie

Teraz nie mam zamiaru specjalnie dbać o utrzymanie efektu, ale… Okazało się, że szampon, o którym pisałam w ulubieńcach 2016 rok, jest polecany do włosów po zabiegu keratynowego prostowania. Maskę z keratyną kupiłam też w grudniu, nie wiedząc jeszcze wtedy, kiedy włosy będę prostować. Zupełnie przez przypadek mam zestaw niby idealny. Nie wróżę, aby jakoś to wpłynęło na efekt, ale szampon i tak jest moim ulubionym.

keratynowe prostowanie

Na zdjęciach włosy są już po pierwszym myciu i dobieranym warkoczu na noc. Do wieczora odkształcenia znikają. One mi jednak nie przeszkadzają, bo nie zależało mi na prostych włosach a na zlikwidowaniu puchu.

Na zakupiony produkt trochę narzekam, ale tym razem, w porównaniu do poprzedniego, włosy nie są matowe i suche. Podoba mi się też fakt, że mam tych włosów więcej na głowie – wizualnie. Po pierwszym keratynowym prostowaniu miałam wrażenie, jakbym nie miała włosów. Tak były przylizane. Po tamtym doświadczeniu nie mam teraz oporów przed związywaniem włosów, robieniem warkocza. Jedyne czego mam zamiar unikać to prostownica – loki tylko metoda bez użycia ciepła – oraz suszarka. Pod wpływem wysokich temperatur keratyna szybciej się wypłukuje.

keratynowe prostowanie

Mimo że moje włosy już po pierwszym myciu nie są idealnie proste, zabieg keratynowego prostowania na pewno powtórzę. Nie zdecydowałabym się jednak pójść do salonu na ten zabieg. Uważam, że jest to stratą pieniędzy. Kiedy byłam pytać o prostowanie, usłyszałam, że za tą długość włosów mam zapłacić około 400 zł. W domu czekał już wtedy na mnie cały zestaw, za który zapłaciłam 100 zł.

Navigate