DIY: Koc z wełny czesankowej

Koc z wełny czesankowej zachwyca mnie od dobrego roku, ilekroć zobaczę zdjęcia na Instagramie. Długo wzbraniałam się przed zakupem koca, czy samej wełny. Gadget do domu za taką cenę?

Punktem przełomowym był moment, kiedy zobaczyłam go u Kasi z bloga Twoje DIY. Mimo ceny zapragnęłam mieć własny koc z wełny czesankowej. Zdrowy rozsądek dał górę i swoje poszukiwania zaczęłam od sprawdzenia, jak taki koc się robi. Okazało się, że już prościej być nie może.

Chęć posiadania koca wygrała i zamówiła wełnę. Pisząc o najlepszych momentach 2016 roku, wspominałam o moim pechu do zakupów. I tym razem nie mogło obejść się bez przygód. Musiałam firmie upomnieć się o swoje zamówienie. Do tego chcieli mi wmówić, że nie wiem, kiedy wełnę zamawiałam, że źle przeczytałam o jej dostępności i tym podobne… Po moim monicie towar wysłali. Tak klienta się nie traktuje, towaru nie odebrałam.

Nie ma tego złego. Po chwili poszukiwań okazało się, że mam w domu wełnę czesankową. Kiedyś było jej znacznie więcej. Co prawa koc z wełny czesankowej nie wyszedł za duży, ale za to w dwóch kolorach.

koc z wełny czesankowej

Trochę jest mi smutno, że nie mogłam wybrać koloru pasującego do mojego pokoju. Poza tym koc z wełny czesankowej w dużym rozmiarze robi większe wrażenie.

Mały koc ma swoje plusy. Przede wszystkim, nie ma problemu z jego przechowywaniem. Nie mechaci się tak, jak duży i można go prać. Aczkolwiek, koc z wełny czesankowej bez względu, z jakiej jej grubości, w dużym rozmiarze, jest tak samo ciężki.

koc z wełny czesankowej

Wybierając cieńszą, bardziej zwartą wełnę z kocem nie będzie trzeba obchodzić się jak z jajkiem. Miałam już prawie tak grubą, jaką używa się, aby zrobić piękne koce i szybko udało mi się ją zniszczyć. Człowiek nie doceniał kiedyś tego, co posiada. Teraz miałabym modny koc, a tak… Trzeba zadowolić się tym, co w domu zostało.

koc z wełny czesankowej

Po małym kocu czuję się na tyle wciągnięta, że chcę więcej. Już zastanawiam się nad zakupem innych kolorów i grubości wełny na kolejne koce. Tym razem jednak postaram się, aby był w większym rozmiarze.

Navigate