Kolorowanki dla dorosłych, stajemy się znowu dziećmi

Podobno we Francji był jeden z większych bumów na kolorowanki dla dorosłych, Zaraz o nich! W długich kolejkach do kas, ustawiali się Niemcy, Hiszpanie oraz Brytyjczycy. W Polsce był moment, kiedy bałam się otworzyć lodówkę. Nie chciałam zboczyć, że muszę pokolorować zakupione owoce czy warzywa.

Ogólnie w tym całym szale na kolorowanki dla dorosłych chodziło o odstresowanie. Reklama dźwignią handlu więc kolorowanie zaczęło pomagać też na bezsenność, depresję i stres. Powiem Wam tak w sekrecie, że patrząc na siebie, w to nie wierzę. Dla mnie kolorowanki dla dorosłych (w szczególności) są bardziej stresujące. Jako dziecko nie byłam fanką kredek i tak mi zostało. Kolorowanki dla dorosłych nie nadają się za bardzo do wyklejania np. plasteliną. Nie zrezygnowałam z tych klasycznych, dla dzieci, na rzecz nowej mody. Wiecie jakie piękne dzieła można stworzyć, porzucając kredki?

Kolorowanki dla dorosłych

kolorowanki dla dorosłych

Wracając do kolorowanek dla dorosłych. Dlaczego największy szał był w takich, a nie innych krajach? Ktoś kolorowankom zrobił dobrą reklamę, że są tak samo skuteczne w leczeniu, jak antydepresanty. Sztuka już od dawien dawna była uważana za terapeutyczną, zwłaszcza kiedy mówimy o stresie. Poza tym kolorowanki kojarzą się też z dzieciństwem. Przecież to w tych latach żyliśmy bez stresu (jeżeli był, to tak błahy), nie wiedzieliśmy co to depresja. Może zostawała bezsenność, ale z powodu szczęścia, nie smutku jak teraz.

Medycyna, jak w wielu przypadka, tak i w temacie kolorowanek dla dorosłych jest podzielona. Już na zdrowy rozsądek uświadamiamy sobie, że nie przy każdych problemach z psychiką pomoże. Ale czy zaszkodzi? Dobra, są osoby, które stresuje kolorowanie. Obstawiam, że najczęściej objawia się to u perfekcjonistów.

Warto czasami sięgnąć po kolorowanki dla dorosłych. Każda sztuka pobudza naszą kreatywność i rozwija wyobraźnię. Nie wiem, jak ma się to do relaksu, ale na pewno poprawimy swoje zdolności manualne. Będziemy dokładniejsi i cierpliwsi. A tak na marginesie, zgniatanie kartki też odstresowuje. Kolorowanki dla dorosłych są fajną metodą na ćwiczenie skupiania się tylko na jednej rzeczy w danym momencie.

kolorowanki dla dorosłych

Skoro mamy kolorowanki dla dorosłych traktować jako rozrywkę i narzędzie do zabijania czasu – przygotowałam dla Was 2 wzory do wydrukowania. Problemy może same nie odejdą przy kolorowaniu ale… Dzięki skupieniu możemy wpaść na pomysł, jak problem rozwiązać. Kolorowanki mogą być dla nas formą medytacji.

Jaki jest Wasz stosunek do kolorowanek dla dorosłych? Lubicie kolorować czy jednak jest to dla Was strata czasu?

Navigate