Plakat: konewka z kwiatami

Odkrywając „na nowo” grafikę rastrową, czuje się tak, jak bym wracała do czasu przed studiami. Pamiętam te godziny przesiadanie przed monitorem na nauce Photoshopa. Tłumaczenia z angielskiego na polski całego menu.

Na studiach mało zaglądałam do Photoshopa. Po ich skończeniu, w zasadzie musiałam zacząć uczyć się go od nowa. Na studiach miałam styczność z pseudo grafiką wektorową i dedykowanym do tego programem. W związku z tym zaczęłam naukę Illustratora. Fajnie było, ale nie czuję się zbyt swobodnie w tym środowisku. Brakuje mi wielu rzeczy, a praca z warstwami nie przypadła mi do gustu. Wróciłam do ukochanych rastrów, a wektory zostawiam tylko na potrzeby tworzenia logo.

Po ostatniej publikacji tapety nabrałam też trochę więcej pewności siebie, aby częściej pokazywać jakieś prace. Po obejrzeniu ściągalności tamtej propozycji postanowiłam tym razem postawić na plakat do wydrukowania.

Konewka z kwiatami do wydrukowania

Plakat został zrobiony w formacie A4 w wysokiej rozdzielczości. Jak sama pisałam. Obrazek spokojnie można zmniejszyć. Przy powiększaniu nie gwarantuję, że będzie dobrze wyglądał.

konewka z kwiatami

 

Do plakatu miałam aż 3 podejścia. Tworzę jeden, kopiuję i jakiś taki rozmazany wyszedł. Może koncepcja nieodpowiednia. Tworzę drugi plakat. Przenoszę na inną „kartkę”, też rozmazany. Sama o tym pisałam, ale trochę zajęło mi przypomnienie sobie, że przecież rastrów nie można powiększać bez utraty ich jakości. Chciałam już wrócić do wektorów, ale zaczęłam tworzyć obrazek w większym formacie i go zmniejszać. Chociaż z drugiej strony… Mam jeszcze jeden pomysł, który jak się uda, zdradzę przy następnej grafice. Tak, jak wspominałam, teraz będzie tego więcej.

Wiecie, co jest najgorsze, przy projektowaniu takich rzeczy? Dobieranie kolorów. I mimo posiadania wiedzy na ich temat, tu sprawa się komplikuje. Można by skorzystać z koła barw, ale trzy kolory to za mało. Tworzenie palety kolorów to trochę jak wyciąganie pistoletu na komara. Doszłam do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem jest postawić na prostotę w grafikach. Mam już w głowie sporo pomysłów, więc spodziewajcie się czegoś wyjątkowego.

A tak na koniec. Co lubicie oglądać na plakatach? Co chcielibyście mieć w pokoju na ścianie? Inspiracji nigdy za mało.

Navigate