Lodowa grafika w stylu zakładek do książek

Zastanawiałam się, czy motyw lodów użyć na plakatach, typowych zakładkach do książek. A może po raz kolejny jakieś pudełka lub tapety na telefon. Decyzja padła na coś przypominającego zakładkę do książek.

Bez względu na to, czy to zakładki, czy coś innego, u mnie prostokątny kształt nie jest standardem. Niby to powrót do dzieciństwa, wtedy ciężko było o zakładki w udziwnionym kształcie, ale… Pomyślałam, że moja lodowa grafika nie musi wcale służyć tylko jako zakładka do książek. Gdyby jednak tylko takie miała przeznaczenie (w domyśle przy projektowaniu), nie byłaby prostokątna. U mnie lody stały się ścienną ozdobą oraz kartkami do prezentów.

Nawiązując do tych kartek, też lubię niestandardowe pomysły. Nie mam tutaj na myśli odchodzenia zawsze od składanych prostokątów. Kartkę zawsze można inaczej podciąć, podziurkować, ponaklejać coś oryginalnego. Na starym blogu pokazywałam swoje świąteczne kartki. Ktoś pamięta? Takie kreatywne projekty akurat się nie zmieniają wraz z nazwą. Zmiany dodały mi odwagi do publikacji prac i tworzenia ich coraz więcej.

Lodowa grafika w stylu zakładek do książek

Pomyślałam, że lody to idealny motyw na lato. Na jednej kartce macie dwie wersje, a więc wielkością nadają się na zakładki do książek. Postanowiłam też postawić na bardziej pastelowe kolory. Może nie do końca mi to wyszło, ale mamy lato i oczy same wybierają inne kolory.

 

lodowa grafika

Wskazówki dotyczące wycinania

– Lodowa grafika ma sporo łamanych linii – warto wycinać ją wolniej i z większą precyzją. Tym bardziej, jeżeli macie ochotę na małe przeróbki nożyczkami.

lodowa grafika

Wskazówki dotyczące drukowania

– Jeżeli zależy Wam na bardziej nasyconych kolorach, przez co wydruk będzie ładniejszy, ustawcie drukarkę na najwyższą jakość drukowania.

– Warto użyć grubszego papieru, taki o gramaturze 200 – 300. Nie zawsze łatwo jednak taki zdobyć, blok techniczny to też dobre rozwiązanie (nie każdy jednak ma wysoką gramaturę).

– Jeżeli grafiki mają być ozdobą fajnym pomysłem, będzie wykorzystanie matowego papieru fotograficznego.

Lodowa grafika jednak nie zastąpi prawdziwych lodów, zwłaszcza w okresie letnim. Jakie smaki lubicie najbardziej? A może wolicie sorbety? Ja jestem klasyczna, wygrywa u mnie smak śmietankowy lub czekoladowy, ale… Sorbety często pokonują klasyczne lody. Nawet sama próbuje robić.

Navigate