Maskotka żaba lub inny zwierzak dla małego dziecka

Żaba była przygotowana na udział w występach gościnnych. Jeszcze przed decyzją, zaczęła się szykować. Wiadome jednak było, że bez względu na rozwój sytuacji, na jakichś deskach zagra.

Nie udało się żabie wyjechać. Jakiś czas zastanawiała się, gdzie popełniłam błąd. Na szczęście był to tylko chwilowy smutek, ale bez „leków” się nie obyło. Lekiem był link, który menadżerka żaby dodała, a z którego nie miała żadnych korzyści – nie to, co z innym miejscem przy tym linku. Żaba rozpakowała walizki i zaczęła negocjacje, kiedy wystąpi na domowych deskach. Była twardą negocjatorką i tak oto przedstawiam wam dzisiaj DIY: maskotka żaba.

MASKOTKA ŻABA

Stworzenie takiej maskotki jest banalnie proste. Szydełko zostało użyte dla wprowadzenia odrobiny dramaturgii. Żaba lubi kryminały i dochodzenie do rozwiązania zagadek. A co jest zagadką? To, z czego żabę można wykonać poza szydełkiem.

Czego potrzebujemy
  • nici, materiału lub skarpetki,
  • igły i nitki do zszywania,
  • nożyczki
  • czegoś do wypełnienia np. gąbki.

maskotka żaba

KROK 1 wielkość maskotki

Bez względu na to, z czego chcecie zrobić maskotkę, warto na początku określić jej wielkość. Dobrze jest ją dostosować do rączki dziecka. I tutaj fajnie sprawdza się skarpetka, od razy wyznacza nam pewną wielkość.

Przy wyborze innego materiału przyda się centymetr krawiecki do mierzenia.

KROK 2 tworzenie „ciała” żaby

Jako że u mnie wypełnieniem była gąbka, najpierw ją docięłam na odpowiednią długość. Przy skarpetce czy materiale, najpierw je możemy dociąć.

Wprawne oko wypatrzy na zdjęciu, że nitka jest dość cienka. Jeżeli dopiero zaczynacie z szydełkiem, wybierzcie coś grubszego. W tym wypadku dwa motki były idealne, bo została wykorzystana podwójna nitka.

Mając bazę, czas na zszywanie. Ja jako pierwszą pozszywałam gąbkę, która jest wypełnieniem. Na nią został nałożony prostokąt zrobiony na szydełku i obszyty. Analogiczne postępujemy z materiałem.

Przy skarpetce lepiej ją przeciąć na pół i postąpić jak powyżej. Chyba, że maskotka ma mieć grubsze „ciało”.

KROK 3 głowa

Tutaj sprawa się już trochę komplikuje. Tworząc maskotkę na szydełku, dobrze jest głowę zacząć robić na odpowiedniej wielkości kulce. Podobnie robi się ubranko dla bombki. Tutaj tylko w pewnym momencie wyciągamy naszą kulę.

Przy materiale lepiej jest najpierw zrobić wypełnienie głowy. Materiał trzeba na czymś obszyć.

Skarpetka znowu jest łatwiejsza, bo jest już w kształcie głowy. Po odcięciu odpowiedniego kawałka od strony palców wystarczy włożyć wypełnienie i zszyć.

Bez względu na wybraną metodę, po skończeniu głowy zszywamy ją z „ciałem”.

maskotka żaba

KROK 4 dobrze jest zrobić twarz

U mnie żaba nie występuje bez powodu. Znalazłam w domu zieloną nitkę i nic innego do tego koloru mi nie pasowało. A skoro żaba to koniecznie wystające oczy.

Od maskotki nic nie musi odstawać. Tak naprawdę to zależy od naszych chęci i zdolności manualnych. Bardziej cierpliwości – wszystkiego można się nauczyć.

maskotka żaba

GOTOWE

Ja wiem, że łatwiej jest iść do sklepu i taką zabawkę kupić. Może właśnie z powodu dostępności żaba na gościnne występy się nie załapała, ale… Ja nie zamierzam się poddawać i będę was namawiać do robienia rzeczy samemu.

maskotka żaba

Czy nie daje więcej radości patrzenie, jak dziecko bawi się maskotką, którą sami zrobiliście?

Na swoje patrzeć jeszcze nie mogę. Kiedy jednak taki prezent daję i widzę na twarzy dziecka ciekawość, potem niechęć do rozstania się z maskotką – wszystkie smutki znikają.

Mam nadzieje, że żaba się spisała. A jej wcześniejszy występ zachęcił was do stworzenia samodzielnie maskotki. Daliście się żabie namówić?

Navigate