Moje dwie najlepsze torebki

Kiedyś kupowałam prawie każdą torebkę, jaka wpadła mi w oko. Kiedy się znudziły, lądowały w koszu. Mam jednak od kilku lat dwie torebki, które długo nie doczekają się emerytury.

Najlepsze torebki powstały, kiedy potrzebowałam czegoś pasującego do butów. Wiem, że to staromodne i już tak się na co dzień na to uwagi nie zwraca, ale kilka lat temu wolałam mieć coś pasującego. Po zmianie butów myślałam, że uszytych torebek już nie będę nosiła. Bardzo się pomyliłam. Trampki zostały ze mną do dzisiaj i nawet jeżeli nie są niebieski, noszę jeansową torebkę. Trochę inaczej jest z drugą. Dopiero uczę się zestawiania z pozoru niepasujących do siebie rzeczy.

Jeansowa torebka

Idealna torebka na co dzień, choć do zimowej kurtki nie za bardzo pasuje dla mnie. Jest bardzo pakowna, chociaż nie mieści formatu A4. Torebka jest zapinana tylko na zatrzask na klapie. Nie posiada też żadnych przegródek w środku. Bardzo poręcznym rozwiązaniem są znajdujące się na klapie kieszenie.

Jeansowa torebka została zrobiona ze spodni. Kieszenie zostały specjalnie wycięte. Z początku miały być tylko ozdobą, okazały się bardzo przydatne. Nie wszystkie jednak torebki kiedyś w koszu wylądowały. Znalazła się jedna do pocięcia, dzięki czemu rozwiązał się problem zaczepienia paska.

najlepsze torebki

Beżowa torebka

Torebka mieści telefon, chusteczki, klucze, kartę, szminkę… Mimo swoich niewielkich gabarytów jest bardzo pojemna. Pasuje do eleganckich stylizacji, ale także do tych codziennych z np. trampkami. Klapa na torebce jest tylko ozdobą. Do zamykania został wszyty zamek. Za racji specyfiki, zrobiona z włóczki, ma wszytą jasnoróżową podszewkę.

Ta torebka powstała w ciągu kilku dni na szydełku do butów, jako dopełnienie stylizacji na wesele. Pamiętam, to były czasy, kiedy zupełnie inaczej patrzałam na modę. Trochę wstydzę się tamtych czasów, ale ważniejsze, że została mi po nich przepiękna torebka. Chociaż przez kilka lat szukałam wymówek, dlaczego nie pasuje mi do danej stylizacji.

najlepsze torebki

Tak prezentują się moje najlepsze torebki. Jestem ciekawa, jakie Wy posiadacie perełki.

Navigate