Tu i teraz – sierpień 2016

Kiedyś nie umiałam się zatrzymać i chwilę i zastanowić nad tym, co było, co jest i co ma być. Często zdarzało mi się śmiać z porad dotyczących doceniania małych rzeczy. Potrzebowałam czegoś spektakularnego, aby docenić osiągnięcia. Dopiero od niedawna ciesze się tymi małymi kroczkami, które nawet nie mają żadnej nagrody na końcu.

SŁUCHAM na okrągło tej samej muzyki. Potrafiłam w sierpniu jedną piosenkę przesłuchać nawet 10 razy z rzędu. Zaczęłam jako przerywnik słuchać podcastów. Dzięki trafieniu na grupę na Facebooku – W ruchu słucham podcastów – znalazłam aplikację, która umożliwia ich słuchanie nie mając iPhona.

CZUJE SIĘ  zmęczona ilością pracy, jaką sobie wzięłam na głowę. Myślę tutaj głównie o blogu. Miło jest, że mam swoje nowe miejsce, tę upragnioną niszę, ale kalendarz mnie do siebie zniechęca. I wcale nie dlatego, że nie lubię planować (zmieniło mi się), chciałabym mieć wszystko, co zaplanowane względem poprawek w archiwum już opublikowane na blogu.

CHCIAŁABYM odpocząć, wyjeżdżając na wakacje/urlop. W zeszłym roku spinałam się i nawet podczas wyjazdu pracowałam. Cały czas dla mnie to było „muszę”, nie „chcę”. W tym roku planuję zmienić sytuację, więc czekają mnie pracowite dni. Nie chcę, aby na blogu nastała cisza. Posty są zaplanowane, trzeba je jeszcze tylko napisać i opatrzyć zdjęciami.

JESTEM WDZIĘCZNA ZA zmianę myślenia w docenianiu drobnych, codziennych rzeczy. Przy poście o bullet journal wspominałam, że ja nie pracuję nad nawykami a małymi celami. Rozpisałam sobie kilkanaście punktów i zaczęłam kolorować, co udało mi się danego dnia zrobić. Nie jest to 100%, ale bardzo wzrosła moja produktywność.

moment sierpie 2016

PRACUJĘ NAD nowym blogowym projektem. Pomysł związany jest ze sporym wydatkiem, ale nie to jest problemem. Mam w tym roku takiego pecha w kupowaniu sprzętu, że boję się nowego zakupu. Nawet do ubrań nie mam szczęścia w tym roku.

CIESZĘ SIĘ, że podjęłam decyzję o otworzeniu nowego bloga z nową nazwą. Cieszę się też z określenia tej swojej niszy, z którą zresztą związany jest projekt, nad którym pracuję.

UCZĘ SIĘ nowych rzeczy. Wykupiłam jakiś czas temu kilka kursów, wszystkie z certyfikatami. Mam też sporo darmowych tylko czasami brak chęci na ich oglądanie.

CZYTAM książki Pawła Tkaczyka. Bardzo interesujące, naszpikowane ogromem wiedzy, a co za tym idzie dosyć ciężkie. Z drugiej strony to nie lektura na szybkie przeczytanie.

CZEKAM NA wyjazd. A może bardziej na możliwość zrobienia wielu zdjęć. Niestety, padł mi zewnętrzny dysk i straciłam wszystko to, co tam miałam zapisane.

moment sierpie 2016

Miło tak się na chwilę zatrzymać i przemyśleć to, co wokół nas. Cieszę się też z tego, że zdecydowałam się u siebie zrobić post Kasi z worQshop. Nie spodziewałam się, ile przyjemności daje zauważenie tych drobnych sukcesów. Jak wspominałam. Jeszcze do niedawna doceniałam tylko te spektakularne, a teraz? Rozpisuję cele na każdy dzień we wrześniu. Może w tym miesiącu kratek będzie więcej zapełnionych niż w minionym.

 • Dobrze jest, kiedy się docenia małe rzeczy, sukcesy, przyjemności. Współczuję awarii dysku, przechodziłam przez to swego czasu i od tej pory wszystkie zdjęcia staram się trzymać w kilku lokalizacjach na raz. Życzę dalszych sukcesów i więcej szczęścia do zakupów :) Mnie w tym roku też dopadła sprzętowa awaria, na szczęście udało się wyegzekwować uprawnienia z tytułu rękojmi :)

  • O sprzęcie mogę kilka rozdziałów napisać. 2 rzeczy oddawałam, kolejną reklamuję z traktowaniem, jak złodziej. Szkoda gadać. :)

 • Milena | Monotematyczna

  Też zapisałam się do grupy o podcastach i staram się codziennie przy sprzątaniu słuchać sobie czegoś rozwijającego, albo po prostu czegoś co sprawia, że łatwiej mi się z tym nielubianym obowiązkiem uporać ;) Bardzo lubię tego typu wpisy u Kasi, a teraz będę mogła też je poczytywać u Ciebie. Super.

  • Ja dopiero polubiłam słuchanie podcastów, kiedy znalazłam aplikację na Androida — właśnie w grupie. Wcześniej byłam im bardzo przeciwna, mogłam tylko na komputerze słuchać.

   • Milena | Monotematyczna

    A z jakiej aplikacji korzystasz? Bo ja na androidzie używam aktualnie Podcast Addict :)

 • Nie znałam tej grupy o podcastach, chętnie się do niej zapiszę i ja. U mnie w ostatnim czasie z nauką i rozwojem osobistym lekki zastój. Czasu brakuje mi na wszystko, ale masz rację trzeba nauczyć się żyć wolniej, umieć się zatrzymać i doceniać małe rzeczy :)

 • Pierwszy raz słyszę o podcastach i koniecznie muszę się z tym bliżej zapoznać. A doceniać małe rzeczy w życiu naprawdę warto, bo to one tworzą naszą codzienność, z której powinniśmy się cieszyć :) Ja też czekam na wyjazd, bo w wakacje głównie pracowałam.
  Ps. Twoje zdjęcia są świetne!

  • To jest nas dwie pracujące w wakacje. Dobrze, że pogoda nie zawsze dopisywała. :)
   Miło mi słyszeć, że zdjęcia się podobają. Przyznam, że nie umiem ich jeszcze doceniać.

 • Też od niedawna wkręcam się w świat podcastów, szczególnie lubię słuchać ich jeżdżąc na rowerze, przyjemne z pożytecznym, polecam :)

  Co do ‚tu i teraz’ to przeczytaj sobie książkę ‚Cud uważności’ od Hanh Thich Nhat.
  Świetna jest! Jest trochę teorii, ale też praktyczne ćwiczenia. No i co ważne nie przeraża rozmiarem ;)

  Podoba mi się ten wpis.

  • Dziękuję za polecenie książki, na pewno poszukam i przeczytam.

 • Miłej lektury :)

 • Paulina Staniszewska

  „Tu i teraz” to bardzo ciekawe wpisy. Lubie takie refleksyjne podsumowania. Są bardzo osobiste-dzięki czemu mogę poznać autora- oraz pobudzają nas do myślenia. Bardzo podobają mi się Twoje przemyślenia :)

  • Bardzo mi miło, bo przez chwilę zwątpiłam, czy dobrze zrobiłam, publikując. Teraz wiem, że będę robiła to częściej. :)

 • Typewriterka

  Robisz niezły insta, na siłę kalendarz, wiele zmartwień z czegoś, co zmartwień powinno pozbywać :)

  • Chyba czegoś nie rozumiem. Ja robię na siłę kalendarz? Skąd takie stwierdzenie?

 • Bardzo fajnie czyta się ten wpis :)
  Docenienie małych rzeczy to moim zdaniem fundament szczęścia! :)

 • Muszę zainteresować się książkami Pawła. :)) Przypomniałaś mi o tym! A blogowego zakupu na pewno nie będziesz żałowała. :)

Navigate