Owocowe plakaty do wydrukowania – arbuz i cytryna

Długo zastanawiałam się, co w wakacyjnych klimatach przygotować. W pierwszej chwili pomyślałam o kartkach w morskich klimatach. Potem stwierdziłam, że może klimaty niech zostaną, ale zrobię plakaty.

Po długich rozmowach ze sobą i kilku nieprzespanych nocach postanowiłam postawić na owoce. Wybrałam plakaty, ale mam nadzieję, że nie będą taką samą wtopą jak te na Dzień Dziecka. Dzisiaj owoce, ale to nie znaczy, że nadmorskie klimaty jeszcze się nie pojawią. Obecnie mam  już z 5 pomysłów na wykorzystanie owoców – nie liczę tych w kuchni. A co do morza, powstały zakładki z motywem koników morskich. Wtedy byłam jednak jeszcze zielona i nie przyśniło mi się, jak ten temat dalej pociągnąć.

Owocowe plakaty

Długo zastanawiałam się nad wielkością plakatów. Myślałam nawet nad powiększeniem ich, ale w końcu stanęło na tym, że plakaty są w formacie A5 -– wielkości zeszytu. Chyba bardziej uniwersalne i można je dołożyć, wkleić praktycznie do każdego np. kalendarza. W drugiej chwili myślałam o formacie A4, przecież można je pomniejszyć, ale… Sama jestem trochę leniwa i nie wiem, czy chciałoby mi się pamiętać o zmniejszeniu plakatów. Poza tym miały być bardziej uniwersalne, a nie zajmować kawał ściany.

Plakat z arbuzem do wydrukowania

Ciężko mi się oprzeć arbuzom – jedne z nielicznych moich absolutnych ulubieńców. Uwielbiam wszystkie owoce, ale arbuzy i winogrona to dla mnie numer jeden. Z tej miłości postanowiłam tego arbuza narysować.

 

owocowe plakaty

Plakat z cytryną do wydrukowania

Sporo mówi się o piciu wody z cytryną. Najlepiej zaraz po przebudzeniu. Nie wiem, jakie ma to właściwości zdrowotne. Na sobie odczułam najlepsze pierwsze nawodnienie organizmu po nocy. I tak mały plakat można w widocznym miejscu nakleić, aby przypominał o wodzie z cytryną.

 

owocowe plakaty

Wskazówki dotyczące drukowania

• Plakaty mają format A5. Specjalnie dodałam linie, aby łatwiej było je przeciąć nożyczkami. Kartkę można też złożyć na pół i przeciąć nożykiem.

• Przy tych plakatach fajnie sprawdzi się grubszy papier – chociaż blok techniczny.

• Jeżeli wolicie cienki papier, wybierzcie blok rysunkowy. Na papierze do ksero plakaty będą się najmniej atrakcyjnie prezentować.

Moja lodówka jest już trochę niefotogeniczna, ale to właśnie tam wisi plakat z cytryną. Co prawda nie mam problemu z piciem wody po wstaniu. Od kilku miesięcy wybieram co prawda imbir zalany wrzątkiem, ale chcę to urozmaicić. Notorycznie zapominam o cytrynie. Mam nadzieję, że taka przypominajka nie tylko pozwoli mi nie zapomnieć o jej dodaniu, ale będę też pamiętała o uzupełnianiu zapasów.

Navigate