Ozdoby wielkanocne, nieklasyczne podejście w klasycznym stylu

Z początku miały być trzy różne pomysły na dekorowanie jajek, ale doszłam do tego, że takie ozdoby wielkanocne są oklepane. Zaczęłam poszukiwać inspiracji, ale też nie znalazłam nic nadzwyczajnego. Wychodzi na to, że te święta bardziej przeżywamy duchowo niż komercyjnie.

Przeglądając strony w poszukiwaniu inspiracji, zauważyłam, że sporo osób jak już, wkleja znalezione propozycje. Zaczęłam zastanawiać się, po co ja się tak staram. I wiem! Ja robię nie tylko te ozdoby z propozycją dla Was, ale robię je również dla siebie. Takie wklejanie znalezionych zdjęć i pisanie ładnych tekstów odbiera wiarygodność danej osoby. Takie w stylu – ja opublikuję pomysły, a Wy jak chcecie, męczcie się ze zrobieniem, ja mam gdzieś te ozdoby. Ja gotowców nie uznaję i jeżeli nawet się inspiruję, wolę pokazać na swoich zdjęciach zrobione ozdoby. W końcu chcę, aby zdobiły pokój, a nie tylko blog.

Ozdoby wielkanocne

1 | Pawie oko

Lubię minimalizm i klasycznie powieszone jajka na gałązkach. Czasami jednak człowiek potrzebuje odmiany. Skojarzyło mi się to z pawim okiem ze względu na kształt i, u mnie jajko, jako główną ozdobę.

ozdoby wielkanocne

Co jest potrzebne: 

jeden lub dwa druciki,

sznurek,

jajko, piórko – co chcemy ładnie oprawić.

Wykonanie 

Drucik wyginamy w kształt łezki. Końce krzyżujemy ze sobą i związujemy sznurkiem. Następnie sznurkiem (lub taśmą) przymocowujemy w środek np. jajko.

2 | Wydmuszki z uszami

Pomysł z „ubieraniem” jajek nie jest niczym nowym. Żeby to trochę urozmaicić, postanowiłam dodać im uszy, aby pasowały do pudełek w kształcie królika.

ozdoby wielkanocne

Co jest potrzebne: 

wydmuszki, ale bezpiecznie wziąć jajka ze styropianu,

szydełko,

włóczka,

szpilki.

Wykonanie

Na szydełku robimy ubranko dla jajek. Następnie robimy uszy, które przeczepiamy do jajka szpilkami. Ubierając wydmuszki, będziemy potrzebowali klej. Na koniec przypinamy nitkę do powieszenia.

3 | Okrąg z gałązek

Nie przepadam za klasycznymi wieńcami. Dla mnie jest to już z samej nazwy ciężkie i nie kojarzy się najlepiej. U mnie na gałązce miały siedzieć kurczaki, ale powiedziały, że mają lęk wysokości (śmiech).

ozdoby wielkanocne

Co jest potrzebne:

gałązki lub znowu drucik,

sznurek,

ozdoby.

Wykonanie

Gałązki układamy i wiążemy w okrąg. Jedną gałązkę możemy przyczepić na środku, aby dać ozdobę. Możemy też tylko na około przyczepić ozdoby.

Macie inne pomysły na dekoracje? Ja ze swoimi trochę się pośpieszyłam i będę musiała je na chwile schować do pudełka. Co prawda reklamują sporo środków do czyszczenia, ale jeszcze żadnego, który sam posprząta.

Navigate