Plakat w częściach, bo samodzielne składnie daje więcej satysfakcji

Moim planem na blogu było pokazywanie więcej DIY, ale… Wiem, że zaraz dostane głosy, że to trzeba mieć manualne umiejętności, że zmysł artystyczny i tym podobne. Nie strudzenie szukałam sposobu, aby już nikt nie miał wymówek na stworzenie własnego plakatu.

W pierwszym momencie miałam wam zaoferować gotowe plakaty do wydrukowania. I nie byłoby nic w tym złego, gdyby to nie było pójście na łatwiznę. Dla mnie tak jest łatwiej, mniej pracy. Tworze gotowy plakat i tylko udostępniam do wydrukowania. Nie wiem jak dla was, ale mi to nie zawsze daje satysfakcje z posiadanej rzeczy. W końcu patrzę na czyjeś dzieło, nie swoje.

A gdyby tak plakat w postaci puzzli do samodzielnego złożenia? Matematyczna dusza podpowiedziała mi, aby wybrać figury geometryczne. Figury nie miały sprawiać problemu z wycięciem, nawet zaproponowany zwierzak. Moja propozycja złożenia (pierwsze zdjęcie) jest też dowolna i to jest atutem tego plakatu.

Plakat w częściach – drukowanie

Fakt, że kolory są już ustalone, nie ma znaczenia. Spokojnie możecie wydokować kształty w odcieniach szarości. U mnie kolory są tylko propozycją dla tych osób, które szukają ciągle wymówek.

plakat w częściach

[su_button url=”https://drive.google.com/file/d/0B0Wc4tFz5JX9UUFrTFR2TzFfZW8/view?usp=sharing” target=”blank” background=”#33bbbc” size=”5″ center=”yes”]plakat w częściach[/su_button]

 

• Części warto wydrukować na grubym papierze, np. blok techniczny. Na bloku rysunkowym też dobrze wygląda, ale moim zdaniem papier jest za cienki. – Wersja, jeżeli decydujecie się na drukowanie kolorów.

• Przyklejając poszczególne części, można podkleić pod nie np. watę (chyba że macie coś lepszego w domu). Taki zabieg doda plakatowi trójwymiarowości.

• Przy wyborze odcieni szarości papier, nie ma znaczenia. W tej wersji tworzymy tylko szablony.–- Na to padł mój wybór.

Mam nadzieję, że dzisiaj nie poczytam o wymówkach, dlaczego DIY nie jest dla Was. Nawet ja, robiąc właśnie taką wersję plakatu miałam więcej zabawy, niż przy klasycznym. Podzielcie się ze mną swoimi interpretacjami sklejania plakatu. Dajcie też znać czy takie podejście Wam się podoba.

  • Bardzo podoba mi się taki pomysł. Tylko czy odnośnik jest na pewno prawidłowy?

    • Dziękuję za zwrócenie uwagi, już jest dobry link.

  • Milena | Monotematyczna

    Ciekawa koncepcja. Zawsze można pójść inną drogą i z tych kilku elementów stworzyć coś zupełnie innego niż w zamyśle pokazuje nam autor.

  • Świetny pomysł! Samodzielnie przygotowane plakaty, obrazki i inne tego typu ozdoby dają więcej satysfakcji )

  • Super pomysł! Zainspirowałaś mnie i jutro zrobię coś takiego dla juniora :)

    • Pochwal się efektami, jestem bardzo ciekawa co wyjdzie. :)

Navigate