3 pomysły na świąteczne ozdoby

Pamiętam, że jak dziecko lubiłam robić świąteczne ozdoby. Potem, w natłoku codziennych spraw człowiek przestał robić coś sam, a szukał i naciągał rodziców na świecidełka w sklepie. Postanowiłam w tym roku wrócić do własnoręcznie zrobionych ozdób. Może cała choinka się nimi nie zapełni, ale będzie uzupełnieniem do starych bombek.

Papierowa bombka

Kiedy szukałam inspiracji na zrobienie dyni z papieru, widziałam sporo różnych bombek. Z początku nawet zastanawiałam się nad wykorzystaniem tego samego szablonu. Święta nie powinny kojarzyć się z jesienią. Postanowiłam do stworzenia bombki użyć pasków papieru jak do łańcucha.

Potrzebne materiały:

– Kartka papieru. Wielkość dowolna zależy, jak duże bombki chcemy uzyskać.

– Nożyczki lub nożyk.

– Ołówek i linijka.

– igła, nitka i ewentualnie koraliki.

pomysły na świąteczne ozdoby

pomysły na świąteczne ozdoby

Kartkę tniemy na pół centymetrowe paski. Można oczywiście zrobić szersze. Minimum 4 paski układamy w kształt słońca. Przygotowujemy igłę z nitką, na którą możemy nawlec  koralik. Igłę wbijamy w środek ułożonych pasków i odwracamy. Następie każdą końcówkę kartki naprzemiennie nawlekamy na nitkę. Po skończeniu dokładnie zawiązujemy nitkę. Możemy dodać koralik.

Drewniana choinka

U mnie w domu choinka, tradycyjnie, staje dopiero we Wigilię. Dlatego  nie ciągnie mnie do żywego drzewka.  Lubię za to mieć już gałązki, świąteczny wieniec lub… Choinkę w innej odsłonie. W tym roku postawiłam na udekorowanie choinki z drewna, która przywołuje już Ducha Świąt.

Potrzebne materiały:

– drewniane patyczki,

– klej,

– haczyk do powieszenia ozdoby.

pomysły na świąteczne ozdoby

Moja choinka powstała z patyczków tworzących podstawkę na gorące garnki. Dwa patyczki sklejamy w trójkąt. Tworzymy kształt choinki. Kolejny jeden czy dwa patyczki przymocowujemy do ramion powstałego trójkąta. Choinka musi jakoś stać. Na czubku, zamiast gwiazdy, przymocowujemy coś, na czym zawiesimy naszą ozdobę. Teraz możemy już udekorować nasze drzewko.

Pakowanie prezentów

Zapakowane prezenty z dodanymi zabawnymi bilecikami mogą również tworzyć ładną ozdobę. Można zapakować już te do wręczenia kupione w sklepie czy zrobione własnoręcznie albo… Można owinąć puste pudełka, aby były ładną ozdobą. Prezenty zawsze przyciągają wzrok i robi się już iście świątecznie dzięki nim.

Do wykonania takich ozdób wiele nie potrzeba. Coś do owinięcia w papier, sznurek, bileciki i np. gwiazdki do ozdobienia. Pozostają w klimatach ekologii, warto zrezygnować z kupionej w sklepie wstążki.

pomysły na świąteczne ozdoby

Trochę mi to zajęło, ale mój domu już jest (w połowie – bez choinki) udekorowany na święta. Teraz pozostaje kolejna przyjemność – gotowanie. Nie wiem, jak będzie u mnie w tym roku ze słodkimi wypiekami. Uszek pewnie nie zrobię – za małe, ale kilka bezglutenowych pierogów na pewno dla siebie zrobię. Muszę pomyśleć o farszu.

Navigate