3 banalnie proste fryzury z warkoczy

Nie cały rok temu ukazał się ostatni wpis z cyklu fryzury. Wiele się przez ten czas zmieniło. Ja się zmieniłam. Zmieniło się moje podejście do bloga. Kto pamięta, że fryzury miały być alternatywą dla stylizacji?

Wcześniejsze propozycje były i proste, i udziwnione. Miały jednak wspólny element – warkocze. Dzisiaj również w roli głównej warkocz, ale w najprostszym wydaniu. Fryzury efektowne, umiejące zatuszować fakt, że splot nie do końca nam wyszedł.

KUCYK

Najdziwniejszy moment to ten, kiedy najprostsze rozwiązania przychodzą nam najpóźniej na myśl. Tak właśnie było z dodaniem warkocza do kucyka.

Zrobienie warkocza z tyłu, nawet najprostszego, nie jest taką prostą sprawą. Nie będę Wam powtarzać, że trening czyni mistrza – wcale tak być nie musi. Posiadaczki krótszych włosów mogą mieć jeszcze większy problem z warkoczem z tyłu.

Moją dzisiejszą propozycją jest najprostszy warkocz z boku zrobiony tylko na górnej partii włosów. Następny krok to zrobienie kucyka. I teraz wszystko zależy od długości waszych włosów. Moje włosy są już tak długi, że spokojnie starczyło długości warkocza, na owiniecie go na gumce, ale… Ten warkocz może być związany razem z kucykiem. Może zostać przypięty w stronę gumki na jego długości.

proste fryzury z warkoczy

WARKOCZ + KOK

Przy kolejnej propozycji zostaje warkocz z poprzedniej. Taki uniwersalny dodatek robiący całą robotę. Warkocz może być zrobiony z obu stron. Nie jak u mnie, tylko z jednej.

Ja z reszty włosów zrobiłam najprostszy warkocz i zawinęłam w kok. Potem dopięłam luźny warkocz, jak mi grało w duszy. Podobnie jak przy kucyku. Kok może być zrobiony też normalnie. Ja znowu mogę ponarzekać na za długie włosy. W zasadzie głównym bohaterem jest warkocz z boku.

proste fryzury z warkoczy

proste fryzury z warkoczy

Długość moich włosów nie pozwala mi już na bezproblemowe związanie ich w kok. Duże spinki, specjalnie do tego dedykowane, już od dłuższego czasu się nie sprawdzają. Wychodzi mi śmieszny kitek. Muszę je zwijać i przypinać spinkami, co też zaczyna przysparzać problemów.

Może to czas na radykalne ciecie?

KOKI Z DWÓCH WARKOCZY

Tym razem coś trochę bardziej skomplikowanego. Pewnie zaraz dostanę komentarze, że przesadzam, ale… Nie dla wszystkich zrobienie idealnego przedziałka z tylu samemu jest proste. Przyznaję się, że lubię kogoś zapytać, jeżeli mam taką możliwość.

Przy tej propozycji dzielimy włosy na pół i, tym razem, robimy dwa najprostsze warkocze. Następnie zwijamy je w dwa, małe koczki.

proste fryzury z warkoczy

W tym miejscu nasuwa mi się myśl, że znowu można zrobić prosty kok i dodać do niego po warkoczyku z boku.

Jak sami widzicie, opcji jest bardzo dużo. Chciałam dzisiaj zaproponować rozwiązanie efektowne i łatwe do nauczenia się. Tutaj taka mała dedykacja do rodziców. Nie potrzeba wiele godzin na naukę splatania zwykłego warkocza, a córka może mieć niesamowite fryzury wyczarowane na głowie.

Lubicie warkocze? Czy udało mi się Was przekonać do dziwaczeń i tworzenia bardziej „wyszukanych” upięć włosów?

Navigate