Pudełko na Dzień Mamy do wydrukowania

Długo rozważałam, czy robić coś na Dzień Mamy. Jest to jedna z okazji, gdzie w Internecie jest bardzo dużo rzeczy i nie widzi się sensu, w dokładaniu swojej cegiełki.

Po zmianie pomysłu na blog miałam pewne opory przed tworzeniem rzeczy na jakieś okazje. Powiedzmy, że przełamałam się, tworząc pudełka w kształcie królików. Planując wpisy na maj, pomyślałam, że może lepiej schować do kieszeni swoje przekonania i zrobić coś na Dzień Matki. Początkowo w planach miały powstać dwie rzeczy. O pierwszej pisałam na Facebooku i pokazywałam grafiki, które ostatecznie wylądowały w koszu. Po prostu pomysł z oklejaniem kartoników od torebek z herbatami był dobry, ale tylko w teorii.

Pudełko na Dzień Mamy do wydrukowania

Szablon pudełka drukowałam w sobotę po południu. Moja kochana drukarka postanowiła zrobić mi psikusa i przestała widzieć nawet kolorowy tusz. Udało się wydrukować u znajomych, ale efekt jest taki, że na szablonie są czarne linie, dość mocno widoczne. Miały być delikatne siwe, ale nie miałam jak wydrukować wersji próbnych. Ja się męczyłam z poskładaniem, bo tamta drukarka wcale siwego nie chciała drukować. Nie wypada do znajomych, chodzi z 10 różnymi wersjami.

Czułam potrzebę wytłumaczenia się ze znaczących różnic między zdjęciami a szablonem do wydrukowania. Czeka mnie poniesienie dodatkowych kosztów, w postaci zakupu dwóch tuszy do drukarki.

 

pudełko na Dzień Mamy

Wskazówki dotyczące drukowania

Po pierwsze i najważniejsze mieć kolorowy tusz, który widzi drukarka (śmiech).

– Do drukowania warto wykorzystać grubszy papier. Ja znalazłam w domu kartki przeznaczone na dyplomy, ale dobrze też powinien sprawdzić się blok techniczny.

– Aby kolory po wydrukowaniu były ładniejsze, ustawcie wysoką jakość drukowania. Tym razem jakość mnie trochę boli, ale  typ drukarki u znajomych jest tak dziwny, że nic nie poprawi jakości.

pudełko na Dzień Mamy

pudełko na Dzień Mamy

Do pudełka można włożyć gąbkę i schować np. biżuterię. Nie musi być taka kanciasta, zawsze można ją podkleić klejem czy taśmą obustronnie klejącą. Fajnym pomysłem do wypełnienia zawartości będą też różne bilety. Zmieszczą się nawet symboliczne ciastka. Bo nie zawsze chodzi o prezent, a pamięć. Bez względu na to, po której stronie stoicie – czy jesteście mamami, czy idziecie do swoich mam – życzę, aby pamięć była cenniejszym prezentem od rzeczy materialnych.

Przy obecnym projekcie brak możliwości próbnego wydruku dał mi podwójnie w kość. Nie pierwszy raz robiłam projekt pudełka, ale… Postanowiłam dodać dwie ściany, wyszło ich 8, jak do tej pory najwięcej u mnie było 6. Zmieniłam też trochę proporcje. Inny rozmiar podstawy, a inny pokrywki. Niestety, jak się zmienia, trzeba sprawdzić, a mi się zbuntowała drukarka. Jestem umiarkowanie zadowolona z efektu.

Navigate