Pudełko w truskawki do wydrukowania

pudełko w truskawki

Wakacje to okazja do częstszych spotkań ze znajomymi. Nie zawsze chcemy iść z pustymi rękami, więc pudełko w truskawki będzie idealne na schowanie jakiegoś drobnego upominku.

Ostatnio na blogu pojawiło się pudełko w kształcie arbuza, ale nie wszyscy ten owoc lubią. Z tego powodu pomyślałam o tym, aby zrobić pudełko w truskawki. Kto nie lubi truskawek? Ja bardzo lubię, ale nie mogę jeść. Okazuje się, że jestem na nie uczulona. Wystarczają mi 3 sztuki i już po chwili widzę dziwne pryszcze na twarzy. Przy większej ilości jest też atak na dekolt i plecy. Zostaje mi tylko pudełko w truskawki. Jest jeszcze truskawka do przytulenia na otarcie łez, że tego sezonowego owocu jeść nie mogę.

Pudełko w truskawki

Kolejny raz pudełko mieści się na jednej kartce. Z założenia ma się tam zmieścić drobiazg. Idealne na luźne spotkania, bo jak wiadomo, najlepsze są prezenty bez zobowiązań np. ciasteczka.

 

pudełko w truskawki

Czego potrzebujesz

– Szablonu wydrukowanego na sztywniejszym papierze, np. z bloku technicznego.

– Nożyczki z ostrzejszym zakończeniem.

– Linijka do zaginania lub do pomocy przy robieniu linii nożyczkami.

Jeżeli lekko przejedziecie czubkiem nożyczek po linach, które chcecie złożyć, będzie łatwiej je pozaginać. Krawędzie pudełka będą ładniejsze. Niestety, nie każda linijka ma tak ostry rant, aby łatwo pozaginać papier.

pudełko w truskawki

Garść informacji

– Jeżeli do pudełka chcecie włożyć np. ciasteczka, dobrze jest je czymś w środku wyłożyć. Można użyć do tego bibułkę, folią czy nawet papier do pieczenia albo śniadaniowego.

– Aby kolory były bardziej nasycone, warto ustawić wysoką jakość drukowania.

pudełko w truskawki

Przyznam się jeszcze do małego eksperymentu z papierem. Znalazłam w Biedronce ciekawy papier – szkicownik. Trochę jakby kredowy, matowy fotograficzny. Minusem jest jego gramatura, ale bloki techniczne też nie zawsze trafiają się sztywne. Papier prezentuje się na tyle ładnie, że można bardziej uważać przy jego składaniu i sklejaniu.

Wczoraj przyglądałam się pudełku i zachodziłam w głowę, czemu te kolory takie blade. Drukując próbne wersje, ustawiłam oszczędzanie tuszu przy drukowaniu. Niestety, kiedy przyszło do drukowania ostatecznej wersji, zapomniałam zmienić ustawienia drukowania. Wybaczcie te kolory. Człowiek ma już sklerozę.

 • Nie wszyscy lubią arbuza? Niemożliwe! :) Truskawki też mniam! :) Piękne pudełko :)

 • Już wiem gdzie szukać, jak będę potrzebowała pięknych opakowań na prezenty :)

 • Uwielbiam arbuzy! Objadam się nimi od zimy :) Jednak truskawki też lubię :) Pudełko idealne na upominki.

  • Ja od niedawna zjadam, ale jeszcze nie mają smaku. :)

 • Fajne truskaweczki! :) <3 Lubię! ;)

 • No pewnie sezonowo!

 • Super sezonowe pudełko :)

 • Oo- masz truskawę z biedronki! <3
  Pudełeczko świetne ale mnie hipozują wrecz Twoje zdjęcia! Mega!

 • Jola szkoda, że tak daleko mieszkamy od siebie, byłaby okazja wpaść z pudełkiem ciasteczek (bezglutenowych) i wypić herbatkę :) Niesamowita jesteś z łapaniem tych kadrów :)