Wielkanocne pudełko zając do wydrukowania

Już w zeszłym roku wspominałam, że dla mnie Wielkanoc to nie wielkie prezenty. Wielkanoc to drobne upominki. Tylko miły dodatek do spędzonego razem czasu przy tej okazji.

I nawet jeżeli jesteśmy niewierzący, warto wykorzystać te dwa dni dla siebie, dla najbliższych. Może warto też dać bez okazji upominek najbliższym osobom w naszym życiu. Inni prezenty będą dawać z okazji, ale… Bez względu, po której stronie stoimy, dobrze jest wybrać małe pudełko do zapakowania prezentu. Dla mnie to taka przypominajka, że mam lepiej przemyśleć upominek.

W zeszłym roku pudełko było małe i z uszami. W tym roku pudełko jest trochę większe, ale uszy zostały.

PUDEŁKO ZAJĄC NA WIELKANOC

Jak już wspominałam, przy tapetach są rzeczy, które w wektorach zrobione być muszą. Tworzenie pudełka sprawiło mi ogromną przyjemność. Do tego ilość wydrukowanych próbnych wersji, skutecznie wykończyła tusz w drukarce.

pudełko zając

Co się przyda do pudełka

Samo wydrukowanie szablonu to trochę za mało. Dobrze zaopatrzyć się jeszcze w

  • nożyczki,
  • klej,
  • linijkę (przydatna przy zginaniu),
  • odrobinę wolnego czasu i chęci do zabawy.

Krótka historia pudełka

Kiedy szukałam pomysłu na pudełko, wiedziałam, że ma być torebką i mieć uszy. Chciałam stworzyć coś trochę pojemniejszego niż w zeszłym roku.

Długo zastanawiałam się, czy pudełko zając ma mieć narzucony nietypowy kształt z uszami, czy pozwolić na dokonanie wyboru. Sporo tuszu poszło też na wydruki w różnych opcjach kolorystycznych. W końcu padło na minimalizm i doklejane uszy.

PUDEŁKO ZAJĄC DO WYDRUKOWANIA

pudełko zając

Kiedy biały to nie kolor

O kolorach przed chwilą wspominałam. Miałam dylemat, ale postanowiłam niczego nie narzucać. Jeżeli chcecie, aby pudełko zając miało zajęcze kolory – wybierzecie odpowiedni papier. Może tylko odradzam ciemne brązy, linie mogą być mało widoczne.

Nie trzeba jednak trzymać się tylko natury. Pudełko może być zielone, niebieskie, czerwone, pastelowe, neonowe i jakie jeszcze chcecie.

Uszy też można samemu dopasować. Mogą być jak u mnie. Można je wyciąć w środku, aby były puste np. do trzymania. Mogą zostać również pokolorowane.

Jednak większe pudełko

Ja się nie bawiłam, ale zeszłoroczne pudełko znajoma powiększała na ksero do rozmiaru A3. Była bardzo zadowolona – myślę, że spokojnie możecie tak samo postąpić. Nie trzeba od razu wpędzać się w koszty i szukać drukarni.

pudełko zając

Chyba udało mi się przekazać wszystkie, najważniejsze informacje. Najważniejsze, że nie zapomniałam o pliku do ściągnięcia, kiedyś mi się zdarzyło. Jeżeli o czymś zapomniałam, pytajcie.

Jak Wam się podoba tegoroczne pudełko zając? Jakiej wielkości dajecie sobie prezenty na Wielkanoc?

Navigate