Tablica inspiracji

Tablica inspiracji, a w zasadzie kiedyś były to częściej zeszyty. Forma pamiętnika wyklejana głównie wycinkami z gazet.

Dawno, dawno temu, a w zasadzie nie aż tak dawno sama taki zeszyt posiadałam. Czasami rzeczy w zeszycie były bardzo prywatne – pamiętnikowe, a czasami „publiczne”. Pamiętam rozmowy kto, co np. wkleja. Były też wymiany. Zawsze byłam trochę inna. U mnie przeważały rysunki, dość nieudolna kaligrafia z motywacyjnymi cytatami i wycinki z gazetek budowlanych. Owszem, miałam momenty zbierania popularnych młodzieżowych gazet, ale nigdy nie uważałam, że jest tam coś warte upamiętnienia.

Dzisiaj nie mam już tajnego zeszytu, chociaż nadal zbieram wycinki z gazetek budowlanych. Pisząc, że wisi na honorowym miejscu, byłoby przesadą, ale tablica inspiracji znajduje się w bardzo widocznym miejscu mojego pokoju/biura. Po latach trochę zmianie uległa forma upamiętniania rzeczy. Teraz jest to bardziej zmienne. Jakieś zdjęcia, rysunki, pomysły na grafiki, bilety i tym podobne rzeczy.

Tablica inspiracji krok po kroku

Potrzebne rzeczy:

  • patyczki do szaszłyków,
  • izolacja termozgrzewalna do kabli,
  • farba w sprayu,
  • nożyczki i nitka lub drut.

tablica inspiracji

Wykonanie:

Patyczki do szaszłyków warto poodcinać, aby nie miały ostrych zakończeń. Krok nie jest konieczny, ale tak łatwiej je posklejać razem. Bawiłam się w dopasowanie, aby nie obcinać, ale ciężko było utworzyć prostą linię.

Warto wstępnie określić sobie wielkość tablicy. Ile wykałaczek ma składać się na linie poziome, a ile na pionowe. Taka tablica nie musi być kwadratem czy prostokątem. Jest dużo ciekawych figur. A może trójkąty?

tablica inspiracji

Odcinamy kawałek izolacja termozgrzewalna do kabli, składamy dwie wykałaczki i podgrzewamy, aby izolacja się skurczyła. Można do sklejania użyć klej lub zwykłą taśmę.

tablica inspiracji

Długie wykałaczki związujemy w gotową tablicę i malujemy sprayem. Możemy też pomalować je najpierw, a dopiero potem związywać – sznurek czy drut może tworzyć ciekawy efekt ozdobny.

tablica inspiracji

Tablicę inspiracji można zrobić również w wersji z korka. Mam taką w kuchni i ciałkiem fajnie się sprawdza. Pomieszczenie jednak czeka na remont i nie wiem, czy nie podmienię korkowej tablicy na kratkę z wykałaczek. Po latach warto wprowadzić jakąś odmianę. U mnie w pokoju rzeczy na tablicę zawieszam zazwyczaj przy pomocy taśmy malarskiej. Jeżeli zawiśnie w kuchni, na pewno poszukam małych klamerek.

Navigate