Tapeta z kwiatami – zaczynam mieszać rastry z wektorami

Czasami mam wątpliwości, aby publikować inne treści niż kosmetyki, moda itp. Chyba jestem zbyt słaba na krytykę, zwłaszcza tą „konstruktywną”. Postanowiłam jednak wyjść z tej przysłowiowej strefy komfortu i tak powstały dwie tapety. Jedna w wersji na telefon, druga na pulpit.

Do dzisiejszego wpisu miałam cztery podejścia. Z początku tapety miały być z innymi kwiatami, ale doszłam do wniosku, że zdrowie mi na 4 różne wersje jeszcze nie pozwala. Kolejnym pomysłem było pokazanie krok po kroku tworzenia jakiegoś obrazka. Po 25 minutach pracy okazało się, że nie wiem, jak to technicznie pokazać. Widok całego programu, za dużo. Widok tylko tego, co ma zostać wykonane, jest odpowiedniejszy, ale… Zrezygnowałam, kiedy okazało się, że nie widać linii przerywanych, co ma zostać odcięte. Postanowiłam spróbować zrealizować kolejny pomysł.

Kolejnym pomysłem były tropikalne liście, aby zostać w klimatach liści do wydrukowania. Jeden liść zbyt okazale nie prezentował się na monitorze. Dwa lepiej, ale cały czas nie pasowało mi ich ułożenie. Tak po kolejnych 25 minutach doszłam do wniosku, że czas na przerwę. Wpadł mi do głowy pomysł z motylami. Na szczęście równie szybko odleciał. Postanowiłam wrócić do kwiatów, skoro tak się od początku na nie uprałam.

Tapeta z kwiatami do pobrania

tapeta z kwiatami

Po pięknym wstępie czas na pewną techniczną stronę. Zaraz zaczną się komentarze, co ja wyprawiam. Jak mogę tworzyć grafikę w rastrach, a nie w wektorach. A tak, mogę! Mam nadzieje, że tylko nielicznych, ale odsyłam do wpisu o różnicy między grafiką rastrową a wektorową. Tam pisałam, dlaczego mogę sobie to mieszać.

Jestem bardzo ciekawa, co myślicie o mojej propozycji. Przy tym poście stresuję się tak samo mocno, jak przy pudełkach w kształcie królika. Jeszcze na starym blogu moje projekty były różnie przyjmowane. Nie ukrywam, że dużo w tym mojej winy. Został mi po prostu lęk przed publikacją z tamtego okresu. Dajcie też znać, czy bylibyście zainteresowani czymś krok po kroku.

 • Nie ma się czym stresować, nie wszystkim musi się podobać. A Ci, którym się podoba z pewnością docenią i wykorzystają! ♥ Mnie bardzo się podoba. Motyw kwiatów to ostatnio mój ulubiony. Uczę się malować akwarelami i też strzelać kwiatki to tu to tam, więc sam motyw dla mnie super. Sama technicznymi sprawami się nie interesuję, bo się nie znam, ale z chęcią podejrzałabym jak to się odbywa od kulis. :)

 • Śliczna!

 • Niepotrzebny stres, wyszlo wrecz idealnie 😍

 • cztery podejścia, efekt super

 • Świetnie wyszła ta tapetka ;)

 • Pobrałam sobie! :) Pewnie, że można łączyć rastry z wektorami, ja nie widzę w tym problemu i robię tak od lat. W ogóle ja jestem bardziej za grafiką rastrową, do rysunku jest lepsza. AI wykorzystuję od święta, na poważniejsze projekty.

  • Pisałam o tym jakiś czas temu, co podlinkowałam. Lepiej dać dodatkową notatkę dla czepialskich. ;)

 • Super!!!!!!!! :) Brawo! :)

 • Małgosia K.

  Dla mnie grafika komputerowa to na razie w ogóle czarna magia, maluję farbkami, ale chętnie poczytałabym jak się tworzy w programach graficznych, może powoli coś załapię.

  • To, co malujesz, możesz skanować i już masz wersję cyfrową do udostępniania. :)

Navigate