Trufle zwiastunem nadchodzących świąt

Tak bardzo, jak lubię jesień, tak bardzo zaczyna mi ona doskwierać. Niestraszna mi pogoda za oknem i panująca szarość, ale skoki temperatur działają już na mnie wręcz destrukcyjnie. Dopisuję się do mówienia, że łóżko jest najlepszym przyjacielem człowieka. Szkoda, że notes i długopis z łóżkiem za bardzo się nie lubią.

Zaczyna do mnie docierać, że zaraz kończy się rok, a ja jestem ze wszystkim daleko w polu. Mam takie dziwne przeczucie, że coś w tym roku przegrałam. Zwalam na pogodę głupie nastawienie i małą produktywność. Pisałam o planach na listopad i dzisiaj zrozumiałam, że jeszcze nie potrafię cieszyć się małymi osiągnięciami. Nie przypuszczałam, że jest to takie trudne. Dzisiaj nie czas na rozliczenia, ale już zdradzę, że udało mi się osiągnąć to, czego najbardziej się bałam.

Uciec od świątecznych klimatów

Dzięki zrobieniu i opublikowaniu kartek na Facebooku czuję lekki przesyt świętami. Czasami nawet czekoladowe trufle nie pomagają. (śmiech) A tak na serio. Mam sporo fajnych pomysłów, ale zdrowie nie pozwala mi ich łatwo zrealizować. Czy to znowu wpływ pogody? Każde tłumaczenie jest dobre.

Grudniu daj jeszcze chwilę

Mimo zdrowotnych przeszkód staram się walczyć i twardo realizować pomysły.

trufle

Zagryzając truflę z czekolady i przekładając znowu kartki, tworzę kolejne świąteczne projekty. Dość naturalna śmierć kalendarza dała mi powiew świeżości. Dzisiaj już zdradzę, co się świątecznego szykuję. Mam już gotowe do wydrukowania kartki. Możecie użyć ich np. jako bilecików do prezentów.

Trufle z czekolady

trufle

Składniki:

• 1 – 2 czekolady (wykorzystałam tabliczkę gorzkiej i pół tabliczki mlecznej)

• 2 łyżki gęstej kremówki

• 2 garście orzechów, bakalii (znalazłam u siebie trochę migdałów i orzechów włoskich)

• ewentualnie coś do dosłodzenia

⇒ Rozpuścić czekoladę w kąpieli wodnej.

⇒ Do czekolady dodać kremówkę i ewentualnie coś, co masę osłodzi. Połączyć z orzechami i postawić do wystygnięcia. Nie polecam chować do lodówki.

⇒ Masę uformuj w kulki i obtaczaj w śniegu – cukrze pudrze.

Skusicie się na trufle?

Navigate