Wakacyjne karteczki, przywołaj lato nawet w deszczowy dzień

wakacyjne karteczki

Lato już na półmetku, a ja dopiero przychodzę z grafiką na tę porę roku. Kiedyś byłam większą entuzjastką lata. Człowiek przestał chodzić do szkoły, studia ma za sobą – zapomina, jak czerpać przyjemność z letnich dni.

Pamiętam, jak jeszcze w czerwcu miałam ambitny plan dokumentowania codzienności. Szukanie albumu, wycinanie karteczek, napisów, zapisane na kolanie krótkie teksty… Brakowało w tym wszystkim tylko zdjęć. Rozważałam zakup drukarki do zdjęć, klasyczna domowa nie bardzo się do tego nadaje. Myślałam też o aparacie typu FujiInstax. Lada dzień powita nas sierpień, a ja zostałam przy tworzeniu karteczek do ozdabiania albumu.

Szukając dodatnich minusów, stwierdziłam, że jednymi z takich karteczek podzielę się z Wami. Skoro album mi nie idzie za dobrze, postawiłam na większą uniwersalność tworzonych prac. I tak oto:

→ Fajnie się sprawdzają przy grze w szukanie par, kiedy wydrukuje się 2 komplety karteczek.

→ Jako oznaczenia szklanek.

→ Fajnie komponują się w dokumentowaniu codzienności – Project Life.

→ Z karteczek można zrobić girlandę. Czuć dzięki nim słońce nawet w deszczowy dzień.

→ Wszystkie rzeczy ozdobione takimi karteczkami przywołują prawdziwe lato.

Moje dokumentowanie jak na razie nadal odbywa się tylko na komputerze, ale… to nie to samo co mieć album w ręku. Może po wakacjach zbiorę się i wywołam zdjęcia. Jak na razie zostanę głównie przy tworzeniu grafik. Mam przy tym równie dużo frajdy, co pewnie bym miała przy tworzeniu albumu do dokumentowania codzienności.

Drukowanie wakacyjnych karteczek

Standardowo karteczki przygotowane są na kartce A4. Znajdziecie 16 różnych grafik. Z tym liczeniem też historia. Niby znam matematykę, a jednak. W pierwszej wersji miało być 12, ale jak ja to liczyłam. Myślę, że nie będziecie na mnie źli, że jest więcej obrazków.

wakacyjne karteczki

wakacyjne karteczki do wydrukowania

Wskazówki do drukowania

⇒ Dobrym pomysłem jest drukowanie na kartce bloku technicznego.

⇒ Jeżeli potrzebujecie sztywniejsze karteczki. Wydrukujcie szablonu na kartce z bloku rysunkowego, przyklejcie na tekturę i wytnijcie.

⇒ Nie polecam drukować na papierze od ksero. Mam wrażenie, że kolor jest mocniej przekłamany.

Mam nadzieję, że dzięki karteczkom nawet w deszczowy dzień, będziecie cieszyli się latem. Nie rozpieszcza nas w tym roku, chociaż wolę taką pogodę niż zeszłoroczne upały.

 • • MonotematycznaOna •

  Karteczki rzeczywiście świetne przywołują lato! I myślę, że sprawdzą się nie tylko teraz, kiedy ono trwa, ale będą tez cudownym urozmaiceniem już w te pierwsze typowo jesienne dni, kiedy z pogodą i nastrojem bywa różnie. :) Zawsze to taki powiew lata ;)

  • Przez ten deszcz u mnie co chwilę, nie pomyślałam w ten sposób. Rzeczywiście, jesienią przywołają lato. :)

 • Na takie lato jak mamy w tym roku się na pewno przydadzą :) Upalnie do połowy dnia, a potem deszcz i burza :/

  • Osobiście jestem z tego lata bardziej zadowolona niż z tych 30 stopni w zeszłym roku.

 • Mega słodkie te karteczki! Idealne na przyjęcie latem :) A i nie wiem, czy to wizualizacje, czy zdjęcia, ale nieważne które to – wyszło bardzo ładnie :)) Wpis wygląda mega zachęcająco!

  • Dopiero uczę się robić zdjęcia produktów. Zdecydowanie bardziej wolę np. pejzaże.

 • Są świetne! CHętnie użyłabym ich do dekoracji mojego plannera! ;)

 • Gabriela

  Uwielbiam takie rzeczy! Szczególnie, że od niedawna mam nowy planner, który wymaga całej masy ozdób! Myślę, że takie karteczki idealnie by się tam wpasowały. :)

 • Make Happy Life

  Świetne! Na pewno sprawdziłyby się jako ozdoby do letnich muffinów :) Ale wykorzystanie ich do plannera to całkiem ciekawa opcja ;)

 • Dagmara Piekutowska

  Fantastyczny pomysł! Wykorzystam je przy organizacji grilla dla znajomych :)

 • Classy Flavors

  Świetne te karteczki :-)