Zabawna walentynkowa fryzura

Skoro walentynkowa fryzura koniecznie musi być motyw serca.  Nie mogło też zabraknąć warkoczy, które dodają romantyzmu. Osobiście nie jestem wielką entuzjastką tego święta, ale serce na włosach nie bardzo będzie pasowało pokazać wraz z inną datą.

Nie wiem, czy moja walentynkowa fryzura nadaje się na randkę. Dla mnie jest odpowiedniejsza na spotkanie z koleżankami przy winie i romantycznych filmach. Chyba na randkę wolę coś bardziej eleganckiego, a serce na włosach jest… dość zabawne. Każdy jednak chodzi w tym co lubi więc i na taką fryzurę znajdzie się odpowiednie wyjście. A może bez okazji na wiosenny spacer?

Walentynkowa fryzura

walentynkowa fryzura

walentynkowa fryzura

walentynkowa fryzura

walentynkowa fryzura

Wykonanie

[1] Na jednym boku głowy zbieramy część włosów do zrobienia około 5 centymetrów dobieranego warkocza.

[2] Resztę włosów pleciemy w zwykły warkocz do końca.

[3] Z drugiej strony głowy powtarzamy 1 i 2 krok.

[4] Oba warkocze na środku głowy związujemy w kucyk i rozpuszczamy włosy poniżej gumki.

[5] Połowę włosów z powstałego kucyka zawijamy wokół własnej osi i podpinamy do góry, zaczynając formować kształt serca.

[6] Powtarzamy krok 5 z reszty włosów kucyka powstałego z rozpuszczenia warkoczy.

[7] Końce powstałego z włosów serca związujemy gumką tak, aby były w tej samej linii co kucyk.

Jeżeli macie dość grube włosy do podpinania serca możecie spokojnie użyć wsuwki. Przy cienkich włosach – jak u mnie – lepiej sprawdzą się spinki, które mogą być do całej fryzury dodatkową ozdobą. Przy podpinaniu serca zapomniałam, że mam gdzieś schowane dwie spinki żabki – jedna w kształcie serca, druga gwiazdki. Na obu było napisane „love”, więc pasowałyby idealnie.

Przez błąd przy wykonywaniu fryzury musiałam rozczesać swoje loki powstałe po całej nocy w dobieranym warkoczu. Puch na głowie zmusił mnie też do lekkiego wyprostowania górnej partii włosów. Tak więc miało być bardziej romantycznie, ale rzeczywistość napisała swój scenariusz. Ważne, że efekt jaki sobie zamierzyłam, został osiągnięty.

Navigate