Wielkanocne pudełko w kształcie królika

wielkanoce pudełko

Przez wydarzenia z ostatnich 3 miesięcy mam wrażenie, że powinny być lada dzień święta Bożego Narodzenia. Na szczęście jest dopiero Wielkanoc a wraz z nią okazja wręczenia sobie drobnych upominków. Dawno u mnie nic takiego nie było, chyba jeszcze na starym blogu. Pomyślałam, że fajnie będzie stworzyć opakowania na drobne upominki.

Ostatnio na blogu było sporo teorii, a praktyczne rzeczy odstawiłam na boczny tor. Jeszcze nie jest na tyle dobrze z moim zdrowiem, ale mam już dość siedzenia i skreślania pomysłów. Małymi kroczkami, powstał projekt wielkanocnego pudełka w kształcie królika, a wraz z nim chęć do większej ilości projektów do wydrukowania. Zaczyna mi tego brakować, zwłaszcza że wpisuje się to idealnie nie tylko w moje zainteresowania, ale i obrany kierunek bloga. Okazało się, że ten przymusowy pobyt w szpitalu stał się dobrym momentem na przemyślenia. Wróciłam z nowymi, ale nie tylko, pomysłami.

wielkanoce pudełko

Wielkanocne pudełko w kształcie królika

Projekt pudełka chodził mi już od dawna po głowie. Wiedziałam, że skoro idzie Wielkanoc, pudełko musi mieć uszy. Była też wizja, jak ma być złożone i ma pomieścić, chociaż dwa ciasteczka. Chciałam, aby pudełko zmieściło się na kartce A4 stąd ilość ciasteczek.

Pliki do wydrukowania

Poniżej możecie pobrać gotowy szablon do wydrukowania. Pliki są do użytku własnego, niekomercyjnego. Pudełko ma tylko jeden rozmiar. Jak wspominałam, zależało mi, aby zmieściło się na jednej kartce. Szablon możecie wydrukować na takim kolorze, jaki chcecie, aby był wasz królik.

wielkanoce pudełko

wielkanoce pudełko

Co warto przygotować

– Dobrym pomysłem jest wykorzystanie kartki z bloku technicznego. Grubszy papier może być trudny do poskładania.

– nożyczki

– linijka

Wykonanie pudełka

[1] Pudełko należy wyciąć wzdłuż ciągłej linii, uważając na przerywaną przy uszach.

[2] Pudełko składamy wzdłuż przerywanych linii, tym razem bez pomijania uszu. Warto do pomocy wykorzystać linijkę, aby łatwiej zagiąć prosto papier.

[3] Na środek pudełka układamy prezent i przeciągamy uszy przez dziury w pozostałych bokach pudełka.

wielkanoce pudełko

wielkanoce pudełko

Dajcie znać, jak Wam się podoba moja propozycja pudełka? Pudełka można też wykorzystać do ozdoby. U mnie, jak na razie, stoją na szafce i przywołują świąteczny klimat.

 • Świetne i przede wszystkim…. PROSTE! :)

 • Ojejjj! Jakie urocze, prześliczne! Ja jeszcze nie myślałam o dekoracjach, ale w przyszłym tygodniu poprzeglądam internety. Skorzystam z tego pudełeczka :)

  • Chcąc publikować na blogu, musiałam wcześniej o nich pomyśleć. :)

 • Pudełko jest świetne :) mega uroczy króliczek. Będzie idealne do schowania wielkanocnych słodkości :) To już drugie pudełeczko – po propozycji Mavelo, które mnie zachwyciło i które mam w planach przygotować :)

  • Bardzo mi miło. Nawet nie wie, co napisać. :)

 • O, może moim kolegom z pracy zrobię takiego zajączka w czwartek. Uroczy pomysł!

 • ale czad. już ściagnęłam…wydrukuję i schowamy do środka coś dla dziewczynek :) dzięki

 • Słodki króliczek :D W sam raz na czekoladowe jajeczka :)

 • Urocze :)

 • Fajny sposób, na podrzucenie, na przykład dzieciakom, jakichś wielkanocnych drobiazgów, cukierków, czy tak jak piszesz ciasteczek.

 • Słodkie. I proste w wykonaniu :D To duża zaleta.

 • Kocham wszystko co uszate <3 Cudnie wyszły :)
  Dużo zdrowia Jolu!