Wielkanocne ozdoby z wydmuszek

W sklepach aż mieni się od kolorowych jajeczek, wieńców i innych ozdób. I nie ma nic złego w wybieraniu gotowych rozwiązań, dla mnie jednak święta kojarzą się z oczekiwaniem na wydmuszki do ozdabiania.

W zeszłym roku proponowałam wydmuszki ubrać zabawne, że to w tym roku byłoby bardziej odpowiednie. Tym razem postanowiłam z ozdobami wrócić do lat dzieciństwa, kiedy królowały wydmuszki jako ozdoby.

WAZONIK Z WYDMUSZKI

Zrobienie wazonika z wydmuszki chodzi już za mną od kilku lat. Pamiętam, jak kiedyś były wstawiane do niego kwiatki z ogródka. W tym roku jest to niemożliwe. Co prawda pokazały się przebiśniegi, ale do świąt już ich nie będzie.

Potrzebne rzeczy;

  • jajka
  • kwiaty
  • podstawki do jajek

Od jajka odcinamy ostrożnie sam czubek skorupki. Można go delikatnie pokruszyć, a następnie zdjąć łupiny łyżeczką. Chyba że nie zależy nam na jajku – wtedy można wylać zawartość skorupki razem z łupinami.

Powstały wazonik wkładamy w podstawkę do jajek i dekorujemy kwiatami. Wazonik można też ustawić na talerzyku, wtedy dobrze sprawdzi się plastelina. Wystarczy niewielka ilość, aby przykleić wydmuszkę.

Do wazonika można wlać trochę wody, wsypać ziemi lub małe kamyczki, jeżeli chcemy czymś go obciążyć. Dla mnie sama wydmuszka jest trochę za lekka i obawiam się o jej szybkie niszczenie.

Wielkanocne ozdoby z wydmuszek

MISECZKA Z WYDMUSZKI

Dla mnie w tym roku to pewna nowość. Chociaż pamiętam, że kiedyś mieliśmy coś gotowego w tym stylu. Nie odważyłam się jednak tego wcześniej powtarzać. Raczej człowiek uważał, że połówki skorupek są bezużyteczne.

Potrzebne rzeczy:

  • jajka
  • farbki lub lakiery
  • krepa
  • małe ozdoby/słodycze

Jajka rozbijamy na dwie części – jak do jajecznicy czy sadzonych. Miseczki nie muszą mieć idealnych brzegów. Skorupki po wyschnięciu możemy pomalować (można zostawić w naturalnym kolorze) farbkami lub lakierem. Można też coś ponaklejać.

Krepę tniemy na drobne paseczki imitujące trawę i wkładamy do miseczki. Do całości można dodać kurczaczka, króliczka lub słodycze.

Wielkanocne ozdoby z wydmuszek

PISANKI

Nie mogło zabraknąć klasyku. Miałam w tym roku ochotę na minimalizm. Postanowiłam, że moje wydmuszki będą „nagie” lub oklejone jedno kolorową nitką.

Potrzebne rzeczy:

  • jajka
  • coś do ich ozdobienia

Wykonanie to klasyczne ozdobienie wydmuszki.

Wydmuszki mogą być same w sobie wielkanocną ozdobą. Możemy włożyć je np. do szklanego naczynia – przyda się więcej trawy z krepy. Do tego jakiegoś kurczaka lub słodycze.

Pisanki mogą stać się również dekoracja wieńca. Wystarczy przejść się do lasu na spacer po gałązki, a następnie wygiąć je w okrąg. Wieniec można położyć na jakiejś podstawce i tylko dołożyć do niego ozdoby. Można też wszystko przykleić i powiesić.

Wielkanocne ozdoby z wydmuszek

Wielkanocne ozdoby z wydmuszek w tym roku bardzo wpisują się w modę na minimalizm – nie ukartowałam tego.  Wyszło samo z chęci powrotu do ozdób z dzieciństwa.

Na jakie ozdoby Wy w tym roku stawiacie? Coś własnoręcznie robionego czy kupionego? A może macie tyle, że już więcej Wam nie potrzeba?

Navigate