5 rzeczy, które dodadzą Ci stylu

Ubrania są ważnym elementem pokazującym nasz styl. Są wyrazem naszego gustu lub świadczą o jego braku. Każdy z nas wie, że ubieranie się w „metki” (ubrania od znanych projektantów) daje złudne wrażenie, że jesteśmy kimś wyjątkowym. Nie mając tych błyskotek, możemy być bardziej stylowi, niż gdyby nas było stać na drogą sukienkę np. od Chanel.

Literatura

Jak często powtarzasz, że nie masz czasu czytać? A jak często sięgasz bezmyślnie po telefon, aby sprawdzić portale społecznościowe? A gdyby tak to zamienić?

Warto mieć zawsze przy sobie nie tylko telefon, ale i książkę. Czekając w kolejce, lepiej sięgnąć po książkę niż telefon. Przejrzenie po raz setny Facebooka, nowości na Instagrmie czy sprawdzanie poczty… Co nam to daje? Tak, rozrywkę, wiemy co u znajomych. A książka? Znowu mówimy sobie, że nie mieliśmy czasu jej przeczytać, bo – i tu zaczyna się cała lista wymówek. Czasami musimy sprawdzać np. skrzynkę, bo czekamy na ważną wiadomość, ale nie musimy tego robić tysiąc razy w ciągu godziny. Lepiej nie wyznaczać sobie czasu, po jakim coś sprawdzimy, a wyliczać to w przeczytanych stronach.

Własne zdanie na istotne tematy

Podoba mi się, kiedy ktoś mówi, że nie wie co dzieje się w Polsce czy na świecie, bo nie ogląda telewizji. Modne ciuchy, wyjazdy w różne miejsca, zadbane zewnętrzne opakowanie, a co z umysłem? Nie lubię rozmawiać z osobami, które mówią, że nie mają zdania np. o polityce, bo ich to nie interesuje. Nie mam pretensji, ale skoro masz prawo do głosowania, to o co chodzi? Warto wyrabiać swoją opinię, rozmawiać z innymi, zmieniać ją. Takie podejście otwiera nas na świat.

Dłonie to nasza wizytówka

Będę niepoprawna politycznie, ale nie cierpię tych sztucznych, przedłużanych na siłę paznokcie. Jeszcze do tego, o zgrozo, przyozdabianych kiczowato. Teraz hybrydy dają nam więcej możliwości, ale nadal jestem zwolenniczką „mniej znaczy więcej”.

Zadbane dłonie, to zadbane skórki przed malowaniem. U mnie, jeżeli zobaczycie jakiś lakier na paznokciach – będzie to pewnie tzw.  nudziak. Moje skórki nie wyglądają idealnie, a mi brak systematyczności w ich pielęgnowaniu.

Zadbane dłonie, to też ładna, nawilżona skóra. Analogicznie do tych kiczowatych ozdóbek, w pewnym wieku one już nie pasują.

Postawa i sposób poruszania

Chodziliście kiedyś z książką na głowie? Lat temu sporo, o prawidłową postawę dbały gorsety. Obecnie,  zmorą jest garbienie się, jak by każdy z nas chciała coś, albo siebie ukryć. Sama nie jestem ideałem – moja postawa zostawia wiele do życzenia, zwłaszcza podczas siedzenia przed komputerem.

Moim zdaniem dla pań, obcasy są bardzo dobre, może lepsze od książki, do nauki prawidłowej postawy. Nie trzeba od razu wychodzić na miasto i robić w butach kilku kilometrów. Warto jednak poświecić te 20 minut dzienne na chodzenie w nich po domu. I nie mówcie mi, jakie to niezdrowe jest chodzenie w butach na obcasie. Budowa kobiecej stopy wymaga tego 4 cm obcasa – biologia.

Postawę można też zyskać odpowiednimi ćwiczeniami. Tutaj jednak nie jestem specjalistką i nie podpowiem. Nie wiem, co jest najlepsze dla kręgosłupa i bezpieczne dla nas.

Hobby

Każde hobby jakie nas pochłania, poszerza nasze horyzonty. Nie popadajmy tylko w szukanie czegoś oryginalnego, bo taka moda. Moim hobby jest grafika, ale dałam się ściągnąć innym i przestałam wierzyć w siebie. Dobrze wydałam pieniądze na dokształcanie, odzyskałam wiarę i mam dużo pomysłów. Co z tego, że sporo już było? Nie było w takim stylu. Dostałam skrzydeł, aby zadawać pytania i szukać nowych informacji – chcę się doskonalić.

A co według Was dodaje nam stylu poza ubraniami?

Navigate