Nie jestem ubraniową minimalistką. Nie mam jednak też aż tak wielu rzeczy w szafie. Mam za to kilka perełek, które są zdecydowanie dodatkiem – czasami powstającym z nudów – a po czasie okazuje się, że nie wiem, jak mogłam bez nich komponować stylizacje.

W podstawówce namówiłam mamę, aby mi przy okazji swoich zakupów zamówiła biały, ażurowy sweterek. Dobrze go pamiętam! Nie było w nim ciepło, on w zasadzie tylko dobrze wyglądał. Nie pamiętam, czy jako dziecko do innych ubrań się przywiązywałam, do tego sweterka akurat miałam słabość. Praktycznie idealny, chociaż pamiętam, że z początku byłam nastawiona trochę sceptycznie.

Po latach zaczęłam znowu szukać podobnego swetra. Nadeszły lata, kiedy nie było na takie ubrania mody, więc nic w tym stylu nie można było znaleźć. Pamiętam, że potem zaczęły się pokazywać jakieś pojedyncze sztuki. Sweterki nie należały do najładniejszych, a te, które mi się podobały miały wysoką cenę. I tak z chęci posiadania czegoś, co jest wspomnienie z dzieciństwa, powstał brązowy sweter zrobiony na szydełku.

Brązowy sweter zrobiony na szydełku

Obecny sweter ma dwie znaczące różnice od tego, który miałam jako dziecko. Wzór jest oczywistą sprawą, więc go nie liczę. Sweterek, który miałam w podstawówce, był krótszy, tak lekko za biodra i był z długim, poszerzanym jak spodnie dzwony rękawem.

Dzewczyna siedząca przy torach.
Dzewczyna odwrócona tyłem.

Nie chciałam, aby obecny sweter aż tak mocno przypominał tamten, w końcu kolor też się nie zgadza. Tamten był biały. Bardzo polubiłam się z dłuższymi rzeczami, dlatego sweter też miał być tak do kolana. No i krótki rękaw, bo w sweterku i tak nie jest ciepło. Jest bardziej ozdobą.

Brązowy sweter wykonany na szydełku

Tak jak topy z ozdobą zrobioną na szydełku były nowe, tak tutaj wyszła mi sentymentalna podróż.

Chociaż bardziej taką podróżą w przeszłość jest miejsce robienia zdjęć. Tak, kiedyś stąd odjeżdżał pociąg. Tamten biały sweter już się na niego nie załapał. Obecnie na stację zajeżdża jeszcze pociąg towarowy z węglem, ale do tego brązowy sweter nie pasuje.