Zaniedbałam trochę zakładkę DIY, czyli zrób to sam, ale już mam w planach poprawę. Dzisiaj coś z pozoru bardzo trudnego – dreamcatcher.

Pamiętam, jak pierwszy raz zobaczyłam łapacze snów (dreamcatcher). Nie dość,że nie wiedziałam, do czego to ma służyć, to nawet nazwy nie znałam. Na początku zostałam przy zachwycaniu się łapaczami. W końcu się do edukowałam i temat na tyle mnie wciągnął, że zaczęłam szukać jaki taki dreamcatcher zrobić samemu.

Początki zrób to sam

Że łapacz snów robi się na kółku, było dość oczywiste, na początek. Potem znalazłam setki innych pomysłów na kształty, ale… zostańmy przy kołach.Znalazłam sporo kroków, jak przeplatać nitkę, aby ułożyć jakiś wzór. Nie satysfakcjonowało mnie to.

Oglądałam takie piękne, skomplikowane projekty – samo przeplatanie nitki to zdecydowanie za mało. Trochę się zniechęciłam i zostawiłam temat na kilka miesięcy. Dopiero kiedy w ręce wpadła mi serwetka, uświadomiłam sobie, jak zrobić piękny łapacz snów.

Jak zrobić dreamcatcher

Najtrudniej wpaść na najprostsze rozwiązania. Chociaż pewnie dla wielu szydełko jest czymś zbyt skomplikowany i kłamie, że proste. Serwetkę można kupić w sklepie, nie trzeba dziergać samemu.

Potrzebne produkty:

  • kółko w interesującym nas rozmiarze
  • nici
  • szydełko lub gotowa serwetka
  • dodatkowe ozdoby

Krok 1

Jeżeli np. szydełko wam nie straszne, serwetkę można zrobić samemu.Znajdziecie tysiące wzorów w internecie. Jeżeli to jednak nie wasza bajka –warto odwiedzić sklep i poszukać gotowej serwetki.

Krok 2

Kółko najlepiej np. owinąć dokładnie nicią, aby nie tylko ładniej się prezentowało, ale miało ten sam kolor co nasz łapacz.

Krok 3

Mając gotową serwetkę oraz oplecione kółko przyszedł czas na połączenie tych dwóch części. Najlepiej nawlec nasz sznurek na igłę i delikatnie zacząć przyłapywać kawałki serwetki do kółka.

Krok 4

Na koniec dodajemy zwisające ozdoby. Można je też przyłapać nitką jak serwetkę do kółka. Można wszystko przywiązać.

dreamcatcher

Fajnie się sprawdzi do ozdobienia używana nitka i np. zapleciony z niej warkocz. Jakieś ozdoby zawieszone na nitce typu piórka, koraliki . Można użyć do ozdobienia wstążeczki. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.

W bardzo łatwy sposób możecie zrobić dreamcatcher tak piękny, jak na oglądanych zdjęciach. Kluczem do sukcesu jest serwetka przymocowana do kółka.