7 pomysłów jak wykorzystać jesienne liście do dekoracji

Można już oficjalnie powiedzieć, że zaczęła się jesień. Wraz ze zmieniającą się porą roku lubię przyozdabiać domu w unikatowe elementy dla każdej. Pierwszą rzeczą, jaka skojarzyła mi się z jesienią, były kolorowe liście. Do przepięknych kolorów na drzewach trzeba jeszcze trochę poczekać, ale…

Zanim prawdziwe liście zmienią kolor, postanowiłam do dekoracji wykorzystać ich papierowe wersje.  Patrząc na te wycięte liście, czuję zapach lasu.

Girlanda

jesienne liście

Girlanda jest najszybszym sposobem przywołania jesieni w pięknej ozdobie. Liście do kawałka sznurka można przykleić zwykłym klejem czy nawet taśmą. Można wykorzystać igłę, aby ponawlekać liście na nitkę. Można też je przywiązać, jak zrobiłam to ja. O dziwo liście mocno się trzymają przymocowane w ten sposób. Jedynym minusem jest, że się trochę przekręcają, jeżeli nie dopilnuje się, z której strony robimy supeł.

Ostatnio pokazywałam Wam girlandę z tropikalnych liści.

Plakat w jesienne liście

jesienne liście

Zastanawiałam się nad zrobieniem wieńca, ale jakoś nie kojarzy mi się to optymistycznie. Na drzwi sobie nie powieszę nawet od pokoju. W końcu padło na poprzyklejanie jesiennych liści niechlujnie do kartki.

Ozdoba świeczki

jesienne liście

Świeczki to gadget kojarzący się z jesienią. Czemu nie przyozdobić ich w jesienne liście w odpowiednich kolorach? Można przygotować mały wieniec do przyozdobienia (ten mi się źle nie kojarzy). Można zaszaleć i przykleić liście prosto do świeczki. Ozdoba do najbezpieczniejszych nie należy, ale postawiona na odpowiedniej tacy przy tych nowych świeczkach. Na pewno nic się od dekoracji nie zapali.

Akurat zabrakło mi odpowiedniej świeczki. Planowałam ozdobić szklankę w jesienne liście i włożyć do niej świeczkę. Najbezpieczniejszy sposób przy łączniu ognia z papierem.

Ozdobienie gałęzi liśćmi

jesienne liście

Można przynieść gałązkę z lasu, ale… Fajnie poszukać taką, co straciła już liście, najlepiej już zeschniętą i przyozdobić ją samemu w jesienne liście. Do wykonania tej dekoracji przyda się dobry klej lub kawałeczki przezroczystej taśmy. Chociaż to trochę trudniejszy sposób.

Jeżeli gałęzie nie chcą trzymać się w wazonie, wsypcie do niego np.ryż lub ozdobne kamienie. Można też wykorzystać starszy sposób i pewniejszy czyli przyklejcie gałęzki do wazonu kawałkami plasteliny. Takim sposobem macie pewność, że zawsze pozostaną na swoim miejscu.

Karteczki do podpisania kieliszków

jesienne liście

Skoro jesień to i wino. Pomysł z karteczkami w kształcie liście nie tylko doda np. przyjęciu jesiennego klimatu, ale pozwoli nie pomylić naczyń. Drogi do ozdobienia są dwie. Można napisać na liściu imię osoby, do której kieliszek należy albo można nakłonić  gości do zapamiętania jaki mieli rodzaj lub kolor liścia. Na ćwiczenie szarych komórek zawsze jest dobry moment.

Karteczki do podpisania miejsc

jesienne liście

U nas podpisywanie miejsce nie jest jeszcze tak popularne. Czasami jednak fajnie jest zaskoczyć gości na zorganizowanym przyjęciu. Jeżeli nie wpisujemy imion, liście będą miłą ozdobą serwetek. Nie jestem mistrzynią w składaniu serwetek, ale ozdabianie to już inna bajka. Lubię czasami zaskoczyć swoich gości i podać serwetki w innej postaci niż po prostu położone na talerzu lub obok.

Bileciki do prezentów

jesienne liście

Ostatnie użycie jesiennych liści nie jest typową dekoracją domu. Ja jednak mam w kalendarzu daty, kiedy trzeba jakoś zapakować prezent. Uwielbiam jednokolorowe papiery tylko z wyróżniający się akcentem jak np. jesienne liście. Zazwyczaj dodając bilecik, pisuje na nim „wszystkiego najlepszego”.

A co Wy przygotowujecie, aby zaprosić do domu jesień?

Navigate