Pudełko na słodkości z okazji początku roku szkolnego

Wraz ze zbliżającym się rokiem szkolnym pomyślałam, że fajnie będzie stworzyć pudełko na słodkości, aby to wydarzenie nie było tak przykre. Projekt pudełka jest chyba trzecią, a może już czwartą wersją. Nie mogłam się zdecydować, jak ma wyglądać. Nie lubię pokazywać czegoś, co nie do końca mi pasuje.

W sumie, dlaczego pudełko na słodkości z okazji początku roku szkolnego? W połowie pochodzę z terenów, gdzie można napotkać podtrzymywanie niemieckiej tradycji dawania pierwszoklasistom rogów obfitości. Róg im większy, tym lepiej, bo więcej słodyczy się do niego zmieści. Nie wypadało zrobić tak dużego pudełka. Rogi są zarezerwowane dla pierwszoklasistów, a miało być coś dla każdego ucznia.

Pudełko na słodkości z okazji początku roku szkolnego

Do pobrania są pudełeczka w 2 różnych wersjach kolorystycznych: turkusowy (trochę zdetronizował niebieski) i żółty. Grafiki są przeznaczone do użytku prywatnego, niekomercyjnego.

 

pudełko na słodkości z okazji początku roku szkolnego

Będzie potrzebne

• Szablon wydrukowany na kartce np. z bloku technicznego.

• Nożyczki.

• Linijka do zrobienia zagięć (warto po liniach do złożenia przejechać lekko czubkiem nożyczek lub nożykiem).

• Klej.

• Do ewentualnego wyłożenia środka może przydać się bibułka, folia albo papier śniadaniowy.

Wykonanie krok po kroku

Było kilka projektów pudełek. Stanęło na pudełko w kształcie babeczki, skoro na słodkości. Tym razem zaznaczyłam czytelniej linie gięcia, cięcia oraz miejsca sklejenia. Mimo skomplikowania pudełko jest gotowe w jakieś 20 minut.

1 | Wytnij wydrukowany szablon wzdłuż ciągłej linii (mam też na myśli ten zawalony obszar).

2 | Pozginaj szablon wzdłuż przerywanych linii. Dla bardziej precyzyjnych zgięć warto przejechać po liniach nożyczkami lub nożykiem.

3 | Trójkąty z boków muszą zostać przyklejone do tych trójkątów ze środkowej podstawy. Na zewnątrz tej podstawy. Następnie naklejamy na wszystko drugą, czystą podstawę. Plus sklejenie boków.

pudełko na słodkości z okazji początku roku szkolnego

Kilka wskazówek

• Włożenne do środka foli, bibułki czy papieru śniadaniowego pozwoli uniknąć ewentualnych tłustych plam od ciasteczek.

• Swoje pudełka wydrukowałam na znalezionym w domu papierze do dyplomów. Niestety nie wiem, jaką ma gramaturę. Jeżeli wybieracie blok techniczny, poszukajcie o jak największej gramaturze.

• Przy drukowaniu warto ustawić wysoką jakość. Kolory będą żywsze.

Pudełko na słodkości z okazji początku roku szkolnego na pewno będzie miłym prezentem dla każdego ucznia. Jeszcze zdradzę, pierwsze pudełko miało być sową. Ono jednak bardziej by pasowało na koniec roku. Babeczka na ciasta lepiej osłodzi koniec wakacji i początek nowego roku i związanych z nim obowiązków.

 

Navigate