Top z ozdobą na szydełku

Mam w szafie sporo ręcznie robionych rzeczy. Kiedyś wręcz na porządku dziennym było szycie czegoś. Oczywiście szycie u krawcowej.

Z szycia w zasadzie już nic nie zostało. Ciężko o dobrą krawcową. I nie myślę o aspektach czysto technicznych, tutaj bez większych zarzutów. Brakuje kogoś z wizją. Zostaje więc sięganie po nici i tworzenie czegoś z nich od podstaw lub ozdabianie już gotowych ubrań.

Nie pamiętam kiedy, a tym bardziej gdzie wpadły mi w oko ozdobione topy. Musiał to być jakiś zagraniczny sklep, bo zostało tylko wzdychanie, zamiast zakupu, ale… Doszło do mnie, że przecież mam nici, kupię topy i nic nie stoi na przeszkodzie posiadania podobnej bluzki.

Po skompletowaniu wszystkich potrzebnych rzeczy zostało tylko wybrać wzór i do dzieła. A zapomniałabym, dobrze było jeszcze załatwić sobie trochę pomocy. Daleko szukać nie muszę i tak powstały topy, którymi dość długo mogłam się tylko zachwycać.

Szary top z ozdobą na szydełku

Przyznaję, nie czuję się najswobodniej w bluzce na ramiączkach w wersji solo. Mam momenty, kiedy mi to nie przeszkadza, ale częściej to tylko dodatek pod coś. Pomyślałam, że może to tylko kwestia odkrytych ramion i idealnym rozwiązaniem okaże się duży, wykładany kołnierz.

top z ozdobą na szydełku szary

top z ozdobą na szydełku szary, detale

top z ozdobą na szydełku szary, cały z tyłu

Koronka okazała się strzałem w dziesiątkę. Przekonałam sama siebie, że w bluzce na ramiączkach w wersji solo też mogę czuć się dobrze. I tak szary top z ozdobą na szydełku stał się hitem jednego z wcześniejszych lat. Żałowałam, kiedy zrobiło się zbyt zimno i top musiałam schować do szafy.

Różowy top z ozdobą na szydełku

Na fali sukcesu szarego topu powstałam wersja różowa. Tym razem dla odmiany z doszytym od razu naszyjnikiem. U mnie różnie bywa z biżuterią, a otwarty dekolt aż prosi się o jego ozdobienie.

Pierwszym pomysłem było, aby naszyjnik był osobnym dodatkiem. Myślałam o zakamuflowaniu pod koronkowym kołnierzem napa, aby można go było przypinać. Miały powstać dwie wersje jednej bluzki, ale ostatecznie naszyjnik został do niej przyszyty na stałe. Po kilku wyjściach nie wyobrażałam sobie, że mogę te dwa elementy rozłączyć.

top z ozdobą na szydełku różowy, cały z przodu

top z ozdobą na szydełku rózowy, detale kołnierzyka

top z ozdobą na szydełku rózowy, detale naszyjnika

top z ozdobą na szydełku rózowy, cały z tyłu

W prosty sposób zwykłe, nudne topy stały się małymi działami sztuki.

Powyższe topy z ozdobą na szydełku już kiedyś pokazywałam. Wtedy jednak były „pięknie” położone na podłodze. Kiepsko potrafiłam je wyeksponować. Tym razem pomyślałam, że będą dobrym bodźcem na przełamanie mojej niechęci do pokazywania się na zdjęciach.

Pierwsze koty za płoty. Jeszcze kiepska ze mnie modelka. Osoba stojąca po drugiej stronie aparatu też ma sporo do nauki – tworzymy idealny duet.

Ciekawe czy ktoś pamięta, że przy wpisach o fryzurach wspominałam o modowych klimatach. Trzeba było trochę czasu oraz znalezienia ubrań, dla których warto przełamać swoja niechęć do pokazywania się na zdjęciach. Plus poprawić naturę – kolor włosów.

Navigate