Torebka na cukierki zainspirowana Halloween

Przyznaję, sama Halloween nie obchodzę, ale bardzo podobają mi się wszelkie ozdoby z tej okazji. Mam coś z czarownicy.

W zeszłym roku na Halloween pokazały się propozycje dwóch fryzur. Wtedy miały być taki zamiennik stylizacji. Jeszcze nie miałam śmiałości, wychodzi ze swoimi graficznymi projektami. Ba, ja nawet nie dopuszczałam do siebie myśli, aby iść w stronę tego, co kocham robić. W tym roku przygotowałam torebkę na cukierki. Specjalnie jest malutka, bo akurat jestem przeciwniczką chodzenia u nas po domach za słodyczami albo z psikusami. Chyba, że to ja idę w gości i daję pięknie zapakowane cukierki.

Na blogu już pokazał się pierwszy jesienny motyw, czyli tapeta na telefon. Trochę chciałam zostać w tych klimatach, a trochę je zmienić i dlatego zdecydowałam się na torebkę w typowo jesiennych kolorach.

Torebka na cukierki zainspirowana Halloween

W pliku macie dwie kartki formatu A4. Na jednej jest „obudowa” w kształcie cukierka, a druga to torebka. Pliki są do pobrania za darmo, są przeznaczone do użytku prywatnego, niekomercyjnego.

 

torebka na cukierki

Co będzie potrzebne?

  • Wydrukowane szablony na sztywnym papierze. Dalej korzystam z kartek na dyplomy i niestety nie wiem, jaką mają gramaturę. Warto poszukać gramatury 200 – 260.
  • Klej.
  • Nożyczki (Nimi również można ostrożnie pociągnąć zgięcia, aby łatwiej było poskładać torebkę. Można też użyć do tego tępego nożyka)
  • Linijka (może się przydać przy zginaniu).

Instrukcja

Przed sklejeniem spodu torebki warto „po przymierzać” jaki układ nam najlepiej odpowiada. Dół może od środka mieć, tak samo, jak na zewnątrz, jednolitą podstawę lub nie.

Po sklejeniu torebki warto na „cukierkach z obudowy” zaznaczyć sobie lekko ołówkiem gdzie ją umieścić. U siebie zostawiłam mały rant od dołu – torebka stoi na doklejonych kartkach.

Ciekawostka: Jeżeli śledzicie mnie na Facebooku, wiecie, że swoje torebki testowałam, drukując je na papierze od ksero. Może trochę trudniej wszystko posklejać, bo papier jest miękki, ale po skończeniu torebka stoi i nic się nie deformuje. Tak więc w ostateczności papier do ksero też można wykorzystać.

Jaki Wy macie stosunek do Halloween? Ja, jak już wspominałam, dość obojętny, ale trochę we mnie wiedźmy więc może coś z tej okazji jeszcze na blogu się pojawi.

Navigate