Ulubione i nowe – wrzesień, październik 2016

Od czasów odejścia od nadmiernego dbania o włosy chyba nie pisałam o ulubionych rzeczach. Wtedy były to typowe kosmetyki. Na obecnym blogu pojawiły się jak do tej pory tylko kosmetyczne nowości. W tym miesiącu postanowiłam to trochę połączyć, zamiast pisać 2 osobne posty. Są ciekawsze tematy.

Serial – Ripper Street

Osoby nielubiące przemocy i krwi na pewno nie polubią tego serialu. Akcja toczy się pod koniec XIX wieku w londyńskim Whitechapple. Okryty złą sławą posterunek – Dywizjon H – próbuje zaprowadzić porządek na ulicach po morderstwach Kuby Rozpruwacza.

W latach 80. XIX wieku najbardziej przeludnionym obszarem na terenie Londynu było właśnie Whitechaple. Anglia w tym czasie doświadczyła dużego napływu islandzkich emigrantów. W 1882 roku zaczęli pojawiać się również żydowscy uchodźcy z Rosji. W roku 1888 policja oszacowała, że na ulicach Whitechale pracowało 1200 prostytutek i działały 62 domu publiczne.

Fryzury

wrzesień październik 2016

wrzesień październik 2016

Chciałam polecić tutaj swoje konto na Instagramie, ale jeszcze nie ma tam odpowiedniej ilości fryzur. Przez wyjazd sporo rzeczy się przeciąga. Ciężko złapać wiatr w żagle i pogodzić życie z wymyślniejszą fryzurą niż tylko zwykły kucyk. Poza tym to właśnie z tą dziedziną (chociaż nie tylko) jest związany mój nowy projekt. W najbliższej przyszłości – jeszcze w październiku – pojawi się coś więcej na blogu związanego z fryzurami.

Blog – Jest Rudo

Blog Natalii urzeka mnie przede wszystkim wyglądem. Muszę się przyznać, że polubiłam się z różowym kolorem. Czytając blog Natalii, przekonałam się, że moje podejście do robienia zdjęć było zbyt sztywne. Wygrywał ze mną mój perfekcjonizm. Zapominałam, że robieniem zdjęć można się bawić. Że powinnam więcej eksperymentować. Lekcje fotografii pozwoliły mi lepiej poznać swój aparat.

Kosmyki

wrzesień październik 2016

Szampon – Biovax argan & złoto 24K

Długo szukałam szamponu, który podkreśli kolor blond włosów. Dopiero szampon z Biovax-u sprawił, że włosy są jaśniejsze.

Szampon nie ma mocno myjących substancji. Wcześniej miałam też czarną wersję i myślałam, że co któryś raz muszę umyć włosy mocniejszym szamponem. Nic bardziej mylnego. Wystarczy szampon zostawić na chwilę dłużej, nie od razu spłukiwać. Czuć, że włosy są czyste, ale i lepiej odżywione.

Odżywka Garnier przeciw twardej wodzie

W domu nie mam problemu z bardzo twardą wodą. Na wyjeździe było jednak inaczej. W zeszłym roku moje włosy po twardej wodzie były nie tylko matowe, ale idealnie wyprostowane. W tym roku odżywkę nabyła z powodu przeoczenia, nie żałuję. Pamiętam, że kiedyś myłam włosy odżywką, więc postanowiłam jej odrobinę dodać do szamponu. Idealnie się wypłukał względem tego, co było bez mieszanie go z odżywką.

Odżywkę nakładałam też na chwilę po myciu. Efekt mnie zaskoczył. Włosy nie odczuły, że mają do czynienia z twardą wodą. Nie były idealnie proste – obciążone. Były miękkie w dotyku i miały swój połysk.

Modelujący olejek do ciała Evree

Nie jestem naiwna i nie liczę na wyszczuplenie bez mojego udziału. Po 2 latach źle leczonej niedoczynności tarczycy odstawiłam hormony. Nabawiłam się wielu skutków ubocznych w tym, nadprogramowych kilogramów. Postanowiłam wrócić do leczenia, które kiedyś dawało efekty. Nic nie mówię, bo nie mam jeszcze wyników. Zmierzamy do meritum. Organizm powoli zaczyna wracać do normy sprzed lat, tylko skóra jest nieładna.

Przez zmiany w ciel skóra straciła trochę jędrności i nawilżenia. Po kilku użyciach jestem zachwycona. Olejek nawilża lepiej niż balsamy, które do tej pory miałam. Widać też poprawę elastyczności skóry. Minusem może być to, że zapach utrzymuje się dość długo na skórze. Zapach jest słodkawy, ale mimo, że w takich nie gustuję, ten bardzo mi się podoba.

Akcesoria – szczotka Michel Mercier

wrzesień październik 2016

Zrobiło mi się dzisiaj włosowo, ale szczotka zasługuje na poświęcenie jej kilku słów. Na mojej półce gości już prawie rok i przyznaję, wygrała z Tange Teezrem. Mam bardzo gęste włosy i dopiero ta szczotka je dobrze rozczesuje. Poza tym rozczesuje włosy po myciu, kiedy są jeszcze mokre. TT sobie z nimi nie bardzo radził i je ciągnął. Teraz rozczesywanie mokrych, splątanych włosów jest przyjemnością.

Zakupy – buty

wrzesień październik 2016

Widzę ostatnio dużo postów o jesiennych zakupach. Postanowiłam trochę wpisać się w ten nurt. Chociaż ja odkurzyłam kupione kiedyś buty. Całe lato przechodziłam w spodniach i trampkach. Pomyślałam, że na jesień mogę, chociaż bardziej eleganckie buty od czasu do czasu ponosić. Teraz będę resztę garderoby kompletować.

Pierwsze koty za płoty i nawet mi się spodobało. Przy ostatnim poście z naklejkami pisałam o zmianach. Dzisiejszy post to jedna z nich. Zauważyłam też, że nie jestem tylko kosmetycznym eksperymentatorem.

Navigate